Kupiłeś to? Natychmiast zwróć do sklepu. Może zagrażać zdrowiu i życiu

Sieć sklepów Aldi wycofuje produkt, foremki do lodu w kształcie owoców mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia dzieci, gdyż istnieje groźba ich połknięcia. Najmłodsi mogą jej pomylić z jedzeniem.

Aldi informuje swoich klientów, że foremki do lodu w kształcie owoców, które dostępne były w sieci sklepów zostały uznane za potencjalnie niebezpieczne. Istnieje bowiem groźba, że dzieci mogą pomylić jej z prawdziwym jedzenie i połknąć. Co może zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu. Dlatego zarząd Aldi Polska wystosował oświadczenie, w którym prosi wszystkich klientów, którzy dokonali zakupu potencjalnie niebezpiecznych foremek o ich niezwłoczny zwrot do którejkolwiek placówki Aldi. Pieniądze zostaną zwrócone, nawet jeżeli klient pojawi się bez dowodu zakupu.

Czytaj też: Jackowski ostrzega Andrzeja Dudę. Najnowsza wizja się nie spodoba

Aldi wycofuje produkt, foremki do lodu w kształcie owoców mogą być niebezpieczne

Producentem foremek do lodu jest firma Miles GmbH. Produkt jest dostępny w ofercie sieci od niedawna, bo od połowy maja. Foremki do lodu można napełnić wodą i zamrozić, aby później wykorzystać do schłodzenia napoju. Takie rozwiązanie ma zapobiegać rozwadnianiu go przez rozpuszczający się lód. Niestety foremki są bardzo podobne do prawdziwych owoców. Są w ich kształcie i kolorach, co powoduje zaistnienie ryzyka połknięcia plastikowych elementów przez małe dzieci.

Zobacz również: Nie żyje młody mistrz kraju. Zabił go koronawirus

„W produkcie tym stwierdzono możliwość ryzyka połknięcia, ponieważ ze względu na swoje właściwości, kolor i wielkość może być on mylony z żywnością” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie sieci umieszczonym na ich stronie internetowej.

Aldi wycofuje niebezpieczny produkt

W oświadczeniu możemy wyczytać także, że zwrot produktu może być dokonany przez każdego kto posiada foremki. Aby go dokonać nie będzie potrzebny paragon.

„Informujemy, że w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów wycofaliśmy już ze sprzedaży ww. artykuł. Jednocześnie zapewniamy, że zaistniała sytuacja nie dotyczy innych artykułów marki Home Creation® oraz pozostałych produktów producenta Miles GmbH”

Źródło: WP

Polecamy także:

Agnieszka Woźniak-Starak zaskoczyła swoich fanów. Jest niesamowicie utalentowana

Lech Wałęsa wypunktowany. Zarzucono mu kłamstwo

Jadwiga Emilewicz potwierdziła informacje dotyczące bonu turystycznego

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →