PILNE: Doszło do celowego złamania zasad w sprawie szczepień

Minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas specjalnej konferencji, poinformował, że miało miejsce celowe złamanie zasad szczepienia na COVID-19 w Polsce. Naruszono regulacje Narodowego Programu Szczepień.

Czytaj też: Sprawdź! Jeżeli masz banknot z tą serią możesz zgarnąć kilka tys złotych!

Według informacji jakie przekazał podczas specjalnej konferencji szef Resortu zdrowia Adam Niedzielski doszło do celowego naruszenia zasad Narodowego Programu Szczepień. Dodatkowo zaszczepione osoby widniały w rejestrze jako „personel niemedyczny pracujący w szpitalu”.

„Organizacja zaszczepienia tych osób została przeprowadzona z dużym wyprzedzeniem. Nie była to sytuacja nagła.”

– zaznaczył Minister Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski: Miało miejsce celowe złamanie zasad szczepienia na COVID-19 w Polsce

Minister dodał również, że przez szczepienie osób spoza kolejki, cześć medyków nie dostała swojej dawki leku.

„W pliku, który został przesłany do centrum e-Zdrowia, w którym znajdowały się właśnie nazwiska osób upoważnionych do szczepienia znajdowały się nazwiska właśnie tych osób, o których coraz więcej dowiadujemy się z mediów i których deklaracje przyznania od kilku dni obserwujemy w mediach. Po drugie, zgłoszenie zostało dokonane 28 grudnia, czyli w przeddzień ogłoszenia tej listy wyjątków czy wyjątkowych sytuacji, które pozwalały na wszczepienie osób spoza tej wąskiej grupy medyków i personelu medycznego oraz niemedycznego zatrudnionego w szpitalu.”

– zaznaczył szef Resortu zdrowia.

Jak informował dalej minister, dane z nazwiskami tych osób przesłano 28 grudnia.

„Jak mówił minister zdrowia, plik z nazwiskami tych osób został przesłany 28 grudnia. „Dopiero 29 grudnia w okolicach południa pojawiły się informacje z NFZ, zgodnie z którymi dla przykładu, gdy była potencjalna sytuacja, że zmarnuje się szczepionka, (można było) doprosić pacjenta szpitala (…) i ewentualnie osobę, rodzinę personelu medycznego i niemedycznego zatrudnionego w szpitalu”

– powiedział Niedzielski.

Minister dodał, że istnieje możliwość obarczenia Uniwersytetu Medycznego w Warszawie karą finansową sięgającą nawet 250 tysięcy złotych za celowe złamanie zasad szczepienia. Jednak dokładną kwotę ustali się po zakończeniu kontroli. Adam Niedzielski wyznał, także że jest zbulwersowany sytuacją, w której szczepionek odmówiono lekarzom i pielęgniarkom, a podano gwiazdom.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Środki do dezynfekcji w ofercie sklepu Fair Play Plus

Sekret babki z „Kiepskich” wyszedł po latach! Ujawniono to po jej śmierci

Ostatnie słowa pilota: „To wisi nieruchomo i to nie jest samolot”

, , , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →