„Celowo sam się zaraziłem”. Burmistrz z Berlina zszokował całe Niemcy

Koronawirus w Niemczech: Burmistrz jednej z dzielnic Berlina, Stephan von Dassel zszokował opinię publiczną wyznając: „Celowo zaraziłem się koronawirusem”.

Zobacz również: Był oficer wywiadu USA ostrzegał już w lutym. Teraz błagają go o pomoc

W chwili gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, kolejne kraje wprowadzają obostrzenia usiłując zminimalizować skutki jakie wywołuje koronawirus takie informacje wywołują nie małe zaskoczenie.

Wiadomo jak ważna jest obecnie samoizolacja i unikanie spotkań z innymi osobami. Obecnie wszyscy powinniśmy zadbać o to, aby koronawirus wywołujący COVID-19 nie rozprzestrzeniał się.

Tymczasem Stephan von Dassel, burmistrz jednej z dzielnic Berlina twierdzi, że celowo zaraził się koronawirusem. Stwierdził, że w ten sposób chciał się uodpornić. Co ciekawe, duże znaczenie w tej kwestii miały również względy miłosne.

Czytaj też: Jackowski przedstawił nową wizję: „Jestem przerażony”

Polityk Zielonych w jednym z wywiadów radiowych wyjaśnił, jak do tego doszło.

Celowo zaraziłem się koronawirusem

„Prawie celowo sam się zaraziłem, żeby uodpornić się i nie zarażać już później innych ludzi”. – stwierdził Stephan von Dassel.

Jednakże można powątpiewać w jego tłumaczenia,bowiem jak udało sie ustalić, burmistrz chciał towarzyszyć na kwarantannie swojej partnerce, która koronawirusem zaraziła się w Szwajcarii.

Stephan von Dassel wyznał w wywiadzie, iż nie spodziewał się, że choroba jest aż tak poważna. Stwierdził, że po zarażeniu upora się z „infekcją” w dwa dni, a później będzie już uodporniony.

„Tak naprawdę byłem zajęty przez dwa tygodnie. Nie sądziłem, że może być tak ciężko” – stwierdził lekkomyślny burmistrz.

Stephan von Dassel w dalszej części wywiadu wyraził chęć szybkiego powrotu do pracy zaraz po wyzdrowieniu. Dzielnica Mitte, której jest burmistrzem ma obecnie największą liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa w Berlinie.

Nie radzimy nikomu stosować podobnych praktyk.

Źródło: PAP

Koronawirus w Niemczech: Burmistrz z Berlina Stephan von Dassel zszokował opinię publiczną wyznając: "Celowo zaraziłem się koronawirusem"
Koronawirus w Niemczech: Burmistrz z Berlina Stephan von Dassel zszokował opinię publiczną wyznając: „Celowo zaraziłem się koronawirusem”

Polecamy także:

Rekordowy wzrost liczby zakażonych. Kolejne zgony

Koszmarne wieści z UK: Zmarł 13-latek chory na COVID-19. Był „zdrowy”

Podano kiedy nastąpi szczyt zachorowań w Polsce. To dopiero początek

To może Cię również zainteresować:

„Jestem w szpitalu, mam koronawirusa”. Fala idiotycznych żartów zalewa sieć

Legenda polskiej muzyki nie żyje. Jest decyzja ws pogrzebu

Nowe zaostrzenia w Polsce już obowiązują. Pełna treść

,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →