Podano kiedy nastąpi szczyt zachorowań w Polsce. To dopiero początek

Koronawirus w Polsce: Spółka ExMetrix przewidziała kiedy nastąpi szczyt zakażeń koronawirusem i zachorowań, prognozy mówią o tym ilu Polaków zachoruje na COVID-19.

Czytaj też: Koszmarne wieści z UK: Zmarł 13-latek chory na COVID-19. Był „zdrowy”

ExMetrix to spółka zajmująca się prognozowaniem społecznym i gospodarczym. Najnowsze informacje, analizuje sztuczna inteligencja. 23 marca firma podała, że w Polsce apogeum zachorowań na koronawirusa obejmie maksymalnie 9 tysięcy osób. Dziś spółka potwierdziła te dane.

Sztuczna inteligencja wyliczyła także, że maksymalny poziom zakażeń koronawirusem COVID-19 nastąpi u nas w kraju około 20 kwietnia i od tego czasu powinien już tylko spadać. Jak podaje główny analityk firmy ExMetrix, Zbigniew Łukoś, sztuczna inteligencja wykazała dotychczas, aż 92,3% skuteczności w poprzednich analizach dotyczących dziennych zachorowań w kraju.

„Reestymacja modelu potwierdza zeszłotygodniowe prognozy”

– dodaje analityk.

Kiedy będzie szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce?

„W najbliższych dniach będziemy mieć rekordowe przyrosty stwierdzonych przypadków zakażenia, nawet do ok. 500 zakażonych zaraportowanych dziennie, jak wskazują nasze modele, co oczywiście jest znacznie mniejszą liczbą niż w Hiszpanii czy Włoszech, ale wymaga dalszej bardzo dużej dyscypliny narodu. Należy pamiętać, że model pokazuje prognozę, która nie jest odporna na nagłe rozluźnienie dyscypliny tzw. social distancing”

– dodaje następnie Zbigniew Łukoś.

Zobacz również: Rekordowy wzrost liczby zakażonych. Kolejne zgony

Zdaniem analityka jeśli społeczeństwo polskie dalej zachowa obecną dyscyplinę w przestrzeganiu rządowych obostrzeń i kwarantanny powinniśmy uniknąć czarnego scenariusza Włoch, czy Hiszpanii.

„Być może unikniemy też scenariusza niemieckiego i – miejmy nadzieję – że potoczy się optymistyczny scenariusz Polski”

– dodaje również Łukoś.

W miarę postępu sytuacji oraz w momencie gdy będą spływać kolejne dane dotyczące zarażonych, z Polski, ale też z innych krajów, prognoza będzie stale aktualizowana.

Źródło: Interia

Koronawirus w Polsce: Spółka ExMetrix przewidziała kiedy nastąpi szczyt zachorowań koronawirusem , prognozy mówią o tym ilu Polaków zachoruje na COVID-19
Koronawirus w Polsce: Spółka ExMetrix przewidziała kiedy nastąpi szczyt zachorowań koronawirusem , prognozy mówią o tym ilu Polaków zachoruje na COVID-19

Polecamy także:

Koniec z robieniem zapasów. Wprowadzono limity w sklepach

Nie zamknęli szkół, ulice tętnią życiem. Będą drugie Włochy?

Nowe obostrzenia w Polsce! Ujawniamy szczegóły

To może Cię również zainteresować:

Skandal! Owsiak kupił sprzęt medyczny, ale Polska go nie dostanie

Kasia Kowalska przeżywa dramat. Znamy stan jej córki

Wiśniewski wyśmiał zalecenia PiS dotyczące koronawirusa

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →