Chcą zabrać 500+. Propozycja niedługo na biurku premiera

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

500 plus: Chcą odebrać popularne świadczenie socjalne dla polskich dzieci i przekazać je na biznes w dobie kryzysu wywołanego przez koronawirus? Taki wniosek można wysnuć z petycji, która krąży od niedawna w internecie.

Koronawirus przyniósł negatywne skutki dla polskiej gospodarki oraz przede wszystkim prywatnych firm z wielu sektorów. W takiej sytuacji władzę już teraz zakładają udzielenie im pomocy. W tym temacie pojawiają się między innymi propozycję ograniczenia wypłat popularnego świadczenia socjalnego 500 plus i skierowania tych środków do przedsiębiorców.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

500 plus: Chcą odebrać świadczenie socjalne dla polskich dzieci

Kryzys związany z wybuchem epidemii koronawirusa w Polsce doprowadził do poważnych strat w wielu sektorach gospodarki. Już teraz można powiedzieć, że na całej sytuacji najbardziej ucierpiały firmy lotnicze, transportowe, gastronomiczne oraz hotelarskie. Do tego grona niedługo mogą dołączyć kolejne branże. W takiej sytuacji polskie PKB może bardzo poważnie ucierpieć. Na ten aspekt na jednej z ostatnich konferencji prasowych zwrócił uwagę premier Mateusz Morawiecki. Czy czeka nas z tego powodu nowelizacja budżetu państwa?

Spadek wzrostu PKB będzie miał wpływ na sytuację budżetową, na dochody podatkowe państwa i wydatki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tym samym szef rady ministrów zakomunikował pomoc dla przedsiębiorców.

Chcę przede wszystkim zaangażować więcej środków na wsparcie polskich obywateli i firm, w bufor dla tych branż, które w najwyższym stopniu zostaną dotknięte.

Petycja ws. 500 plus

Tymczasem w internecie krąży petycja, której organizatorzy żądają, aby środki z 500 plus i tak zwanego „kosiniakowego” zostały wstrzymane. Ich zdaniem programy socjalne nie przyniosły zamierzonych efektów, a środki z nich można w dobie kryzysu przerzucić na sektory dotknięte kryzysem wywołanym przez koronawirus.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W dobie pandemii koronawirusa zbierającego śmiertelne żniwo potrzebne są przede wszystkim znaczne środki pieniężne na prewencję i wspomaganie firm, które ponoszą ogromne straty w związku z zawieszeniem działalności. Dla gospodarki może to być zbyt duże obciążenie. Dlatego zwracamy się o wsparcie petycji o wstrzymanie świadczeń socjalnych w postaci 500+ i tzw. kosiniakowego. Jak powszechnie wiadomo, program 500+ nie przyniósł oczekiwanego efektu w postaci wzrostu dzietności, więc można przyjąć, iż te pieniądze są marnotrawione. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wspomożenie ochrony zdrowia i naszych rodzimych przedsiębiorstw. – czytamy w opisie partycji.

Z kolei członek Forum Obywatelskiego Rozwoju, ekonomista Aleksander Łaszek dodaje w rozmowie z money.pl, że należałoby także rezygnować z wypłat 14 emerytur.

500 plus: Chcą odebrać popularne świadczenie socjalne dla polskich dzieci i przekazać je na biznes w dobie kryzysu wywołanego przez koronawirus?
500 plus: Chcą odebrać popularne świadczenie socjalne dla polskich dzieci i przekazać je na biznes w dobie kryzysu wywołanego przez koronawirus?/ screen YouTube

Źródło: wgospodarce

Polecamy także:

Popularny lek przeciwbólowy pogarsza stan chorych na COVID-19. Nie bierz go

Dantejskie sceny w sklepie! Walka o papier toaletowy

Owczarek Niemiecki pojawił się na komisariacie. Nie uwierzysz co się później stało

To może Cię również zainteresować:

Tragedia na koncercie Martyniuka! Ranna kobieta

Miriam straciła rozum: „Zmniejszy się problem ze starzejącym społeczeństwem”

Gessler również porównała Polaków z Hiszpanami. Musisz to zobaczyć

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →