Radykalna decyzja Włoch! Koronawirus niszczy państwo

Epidemia koronawirusa we Włoszech: Kwarantanna to nie wszystko, zapadła kolejna radykalna decyzja Włoch. Sklepy zamknięte z powodu koronawirusa. Takiej sytuacji nie było praktycznie nigdy. Jest to pokłosie decyzji podjętej przez szefa włoskiego rządu. Giuseppe Conte poinformował w środę wieczorem w specjalnym orędziu do narodu o decyzji rządu o zamknięciu wszystkich sklepów i punktów usługowych, barów i restauracji. Otwarte będą tylko te najważniejsze – z żywnością i artykułami pierwszej potrzeby oraz apteki.

Decyzja rządu Włoch: Epidemia koronawirusa wychodzi w nowy etap

Epidemia koronawirusa we Włoszech: Kwarantanna to nie wszystko na co zdecydowali się Włosi, zapadła kolejna radykalna decyzja rządu Włoch. Sklepy od dziś będą zamknięte z powodu koronawirusa. Powodem takiej sytuacji jest przede wszystkim progres zarażeń oraz zgonów spowodowanych wirusem SARS. Włosi w ten sposób chcą ograniczyć ryzyko dalszego rozprzestrzenia wirusa. Na tym etapie są to jedyne możliwe działania w walce z epidemią.

Rozporządzenie premiera Włoch jest również efektem wniosków napływających z północy Włoch. To tam lokalne władzę apelowały o zastosowanie bardziej restrykcyjnych przepisów. W środę Obrona Cywilna poinformowała, że liczba zmarłych zakażonych koronawirusem wzrosła z 631 do 827, a w całym kraju jest 10 590 chorych. Włochy z powodu koronawirusa są najbardziej dotkniętym państwem.

„Jeśli bilans koronawirusa będzie rosnąć, co nie jest niemożliwe, to nie znaczy, że musimy zarządzić nowe kroki. Nie możemy pędzić na ślepo ku przepaści. Musimy być świadomi, odpowiedzialni” – powiedział szef włoskiego rządu.

W Polsce na ten momentstwierdzono 41 przypadków zarażeń koronawirusem. Premier rządu – Mateusz Morawiecki podjął wczoraj decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych.

Źródło: Interia

Epidemia koronawirusa we Włoszech: Kwarantanna to nie wszystko, zapadła kolejna radykalna decyzja Włoch. Sklepy zamknięte z powodu koronawirusa
Epidemia koronawirusa we Włoszech: Kwarantanna to nie wszystko, zapadła kolejna radykalna decyzja Włoch. Sklepy zamknięte z powodu koronawirusa

Polecamy także:

WHO ogłosiło pandemię. Sytuacja wymyka się spod kontroli

Nowe zachorowania w Polsce. Kolejny pacjent w stanie ciężkim

Bojkotu TVP ciąg dalszy. Znany zespół odmówił występu

To może Cię również zainteresować:

Gessler puściły nerwy! Rzuciła się na swoich fanów

Co on włożył sobie do buzi? Wojewódzki szokuje na Insta

Królikowski chciał popełnić samobójstwo. Szokujące fakty

,