Ups! Tusk przez przypadek się wygadał ws. Stasi. Teraz wszystko jasne

Donald Tusk – Stasi. Od lat Donald Tusk jest podejrzewany o współpracę z niemieckim wywiadem i działanie na szkodę naszego kraju. Czy były premier RP rzeczywiście był tajnym agentem Stasi z Pomorza o pseudonimie Oscar? Niestety, wiele wskazuje na to, że tak mogło być.

Nazwisko jakie pada w sprawie wspólnego agenta NRD-owskiej STASI i PRL-owskiej SB, to nazwisko premiera Donalda Tuska. Choć nikt nie jest w stanie przedstawić dowodów na piśmie, to jednak informację tę potwierdza każdy były funkcjonariusz zarówno STASI jak i SB poproszony o komentarz – podaje wzzw (byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża)

Te doniesienia Tusk określił oczywiście stekiem bzdur, jednak wiele faktów zaczyna układać się w logiczną całość.Po pierwsze, należałoby zastanowić się, jaki Niemcy mieli interes w sponsorowaniu powstania pierwszej partii Donalda Tuska w latach 90. (KLD, która z czasem przepoczwarzyła się w UW i PO).

Donald Tusk – Stasi

Wątpliwości budził oczywiście również fakt, że niemiecka kanclerz pała do Tuska tak niezwykłą sympatią, że gdy został skompromitowany aferą podsłuchową, wyciągnęła go z Polski na lukratywne stanowisko w Brukseli. Jednak teraz wygadał się sam Tusk.


Zobacz również:


Okazuje się bowiem, że językowa indolencja byłego premiera dotyczyła tylko języka angielskiego. Mało kto wie, że Tusk bardzo dobrze mówi po… niemiecku. Tego języka nauczył się w młodości. Jak dziś mówi, nauczył się go z… czasopism motoryzacyjnych. Mało wiarygodna to teoria. Bo przecież jeśli coś jest napisane w obcym języku i tego nie rozumiem, to po prostu nie rozumiem. I dopóki tego języka się nie nauczę, to sensu tego ciągu znaków nie przyswoję.

Jest natomiast inny sposób, by stosunkowo szybko opanować trudny język obcy. To regularne obcowanie z osobami nim się posługującym. Czy Donald Tusk regularnie rozmawiał z Niemcami w latach 80.? Jeśli tak, to o czym? Miał się przecież angażować w działania opozycyjne na Wybrzeżu. Czy ktoś wierzy w nadzwyczajne zdolności byłego premiera?To Cię może zainteresować:

 

, , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *