Zapadła ostateczna decyzja ws obostrzeń przed wyborami! Szumowski nie ma wątpliwości

Druga tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury parę gmin zostało rekomendowanych do głosowania w formie korespondencyjnej. Wszystko przez dużą ilość nowych zakażeń jakie miały miejsce w tych konkretnych miejscach.

Wtedy włodarze tych gmin nie zgadzali się z decyzją ministra Szumowskiego, jednakże sytuacja w opinii rządu była na tyle poważna, że nie chciano ryzykować kolejnymi zakażeniami do jakich mogło dojść podczas głosowania tradycyjnego.

Czytaj też: Kolejne „wyznanie” Miller. Ludzie łapią się za głowy

Obecnie wszyscy Polacy zadają sobie ponownie pytanie. Na jakie gminy padnie tym razem i kto będzie zmuszony głosować na nowych zasadach ze względu na sytuacje epidemiczną w kraju.

Podjęto decyzje w sprawie wyborów

Łukasz Szumowski podjął już decyzję, teraz wielu Polaków może odetchnąć z ulgą. Na trapiące wiele osób pytanie odpowiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zobacz również: Michał Wójcik błaga o pomoc! Nowotwór nagle zaatakował

– Przeanalizowaliśmy cały kraj, każdy powiat pod kątem nowych, aktywnych przypadków, gminy pod kątem zapadalności na koronawirusa i z analizy wszystkich danych wynika, że nie ma w tej chwili żadnej gminy, w której nastąpiłby nagły znaczący przyrost przypadków lub pogorszenie się sytuacji epidemicznej – opowiedział.

To wspaniała wiadomość, oznacza bowiem że bez przeszkód wszyscy będą mogli pójść i zagłosować przy urnach wyborczych. Oczywiście zaapelowano o zdrowy rozsądek i zachowanie wszelkich zasad wynikających z reżimu sanitarnego.

Zobacz także:

Polacy w szoku! Wyszło na jaw, co robił Trzaskowski jako dziecko

„Okaleczyłam swoją córkę”. Szokujące wyznanie polskiej gwiazdy

Polacy w euforii! Podjęto decyzję, która wchodzi już za parę dni

, , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →