Epidemiolog o koronawirusie: potwierdził przerażające dane

Epidemia koronawirusa: Epidemiolog potwierdził dane o koronawirusie, otóż pewne osoby a nawet zdecydowana większość może nie mieć objawów COVID-19.

Czytaj też: Młoda kobieta zarażona koronawirusem nagrała przejmujący film. Każdy powinien zobaczyć

Jak podaje Imperial College w Londynie, nawet do 80% zarażonych koronawirusem COVID-19 może przechodzić chorobę bezobjawowo. Nie mają oni żadnych objawów, a zarażają tak samo jak pacjenci z objawami. Takie osoby można wykryć tylko poprzez testy na obecność wirusa.

W wywiadzie dla El Mundo, profesor londyńskiego uniwersytetu, Paolo Vineis stwierdził, że istnieje błędne przekonanie w społeczeństwie, że ludzie przechodzący chorobę bez objawowo nie są niebezpieczni.

Epidemiolog wypowiedział się o koronawirusie

„Powszechnie uważa się, że asymptomatyczni nie są niebezpieczni, a oni sami myślą, że mogą żyć normalnie, np. młodzi Brytyjczycy uważają, że mogą chodzić do pubów”

– wypowiedział się na temat nosicieli hiszpański epidemiolog.

Według niego testy powinien przechodzić każdy kto ma kontakt z większą ilością ludzi, bez żadnych wyjątków. Jeżeli wynik testu okaże się pozytywny powinni być niezwłocznie odizolowani od reszty społeczeństwa.

„To prawda, że śmiertelność wśród młodych jest dużo niższa, ale ci młodzi bezobjawowi są źródłem zarażenia osób starszych, które znajdują się w sytuacji ryzyka”

– dodał następnie.

Zobacz również: Ujawniono ile zarabia Wiśniewski. Trzymajcie się krzeseł

Według epidemiologa walka z koronawirusem COVID-19 potrwa jeszcze miesiącami i nie wiadomo, kiedy może nastąpić moment kulminacyjny jeżeli chodzi o liczbę chorych.

Epidemia koronawirusa: Epidemiolog potwierdził dane o koronawirusie, otóż pewne osoby a nawet zdecydowana większość może nie mieć objawów COVID-19
Epidemia koronawirusa: Epidemiolog potwierdził dane o koronawirusie, otóż pewne osoby a nawet zdecydowana większość może nie mieć objawów COVID-19

Źródło: Interia

Polecamy także:

Korea Południowa walczy z koronawirusem na swój sposób, ale działa!

Koszmarne wytyczne w UK: Lekarze zdecydują kogo ratować

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

To może Cię również zainteresować:

Życie siostry Szpaka jest zagrożone! Michał jest załamany

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

, ,
Małgorzata Piętak

Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
Zobacz wszystkie artykuły tego autora>