To tam uciekają bogaci Amerykanie przed koronawirusem

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pandemia COVID-19 – koronawirus w USA i na świecie: Gdzie nie ma koronawirusa oraz w jakie miejsce uciekają najbardziej bogaci Amerykanie? Aktualnie Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej dotkniętych państw przez koronawirusa.

Czytaj też: Minister potwierdziła: Handel nie wróci w dawnej formie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Liczba zgonów wywołanych przez COVID-19 wzrosła już do ponad 45 tysięcy przypadków. Najgorsza sytuacja jest w Nowym Jorku, gdzie liczba zakażeń i zgonów jest najwyższa ze wszystkich miast w USA. Co w tej kryzysowej sytuacji robią najbardziej bogaci Amerykanie? Okazuje się, że uciekają do swoich prywatnych schronów, gdzie wokół koronawirusa nie ma.

To wiadomość niczym z filmu katastroficznego. Ekonomiczny portal Bloomberg podał właśnie informacje, że w momencie wybuchu w Stanach Zjednoczonych pandemii koronawirusa, jeden z menedżerów z Doliny Krzemowej zadzwonił do specjalistycznej firmy Rising S Co.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gdzie nie ma koronawirusa?

Mężczyzna chciał uzyskać informacje od firmy dotyczącą tego, w jaki sposób ma otworzyć tajne drzwi do swojego bunkra w Nowej Zelandii. Serwis informuje, że cała inwestycja kosztowała go kilka milionów dolarów, a bunkier jest na wyspie bez pandemii.

Bardzo bogaty mieszkaniec Stanów Zjednoczonych nigdy wcześniej nie korzystał ze schronu leżącego 3 metry pod ziemią. Na dodatek mężczyzna nie pamiętał, jak się go otwiera – stwierdził Gary Lynch, główny menedżer teksańskiej firmy zajmującej się profesjonalną budową schronów.

Schron ma pomieścić nawet do 300 osób. Jest ich kilka w Nowej Zelandii, która dla bogatych amerykanów jawi się jako miejsce, gdzie mogą próbować przetrwać wszelkie globalne zagrożenie wszelkiej maści.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Wizja Jackowskiego się spełnia! Czy druga część też się zrealizuje?

Wraz z eskalacją pandemii koronawirusa także Mihai Dinulescu postanowił opuścić Dolinę Krzemową w USA. Jeden z najbogatszych amerykanów udał się również do Nowej Zelandii. 

Obawiałem się, że trzeba szybko działać, bo miałem przeczucie, że zaczną zamykać granice – mówi 34-latek. Spakował szybko walizki. Meble, telewizor, obrazy i inne rzeczy zdeponował u przyjaciół. Kupił bilet na następny samolot i w ciągu 12 godzin absolwent Harvardu wraz z żoną siedział już w samolocie, który miał za 7 godzin wylądować w Auckland. 

Pandemia COVID-19 - koronawirus w USA i na świecie: Gdzie nie ma koronawirusa oraz w jakie miejsce uciekają najbardziej bogaci Amerykanie?
Pandemia COVID-19 – koronawirus w USA i na świecie: Gdzie nie ma koronawirusa oraz w jakie miejsce uciekają najbardziej bogaci Amerykanie?/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Figurski usłyszał miażdżącą diagnozę – ta choroba może go zabić

Rząd zniesie kolejne ograniczenia! Znamy warunki

Krytyczna granica! Nowe zgony i zakażenia w Polsce

Zobacz również:

 Zobacz również: Płonie skarb narodowy! To prawdziwa tragedia

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →