Polska we łzach. Nie żyje legenda polskiego rocka

Znany muzyk, przyjaciel Ryśka Riedla i były członek zespołu Dżem, Michał „Gier” Giercuszkiewicz nie żyje. Perkusista zmarł w wieku 65 lat, od dłuższego czasu walczył z nowotworem.

Michał „Gier” Giercuszkiewicz zmarł w wieku 65 lat, od dłuższego czasu cierpiał na raka wątroby i to własnie z tą chorobą przegrał swoją ostatnia walkę. Gier był prawdziwą legendą polskiej sceny bluesowej i rockowej. W latach 1981-86 był członkiem i perkusistą zespołu Dżem, jednak ten czas i narkotyczną przyjaźń z Ryśkiem Riedlem przypłacił ciężkim nałogiem i uzależnieniem od heroiny, a także innych narkotyków. By od tego uciekł zaszył się w Bieszczadach, gdzie od trzydziestu lat mieszkał na tratwie na Zalewie Solińskim.

Czytaj też: Zadali Gatesowi pytanie o szczepionki i chipy. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń

Znany muzyk, przyjaciel Riedla i były członek Dżem, Michał „Gier” Giercuszkiewicz nie żyje

„Przed chwilą zmarł Michał 'Gier' Giercuszkiewicz. Mam w sercu kolejną wielką ranę” – napisał na Facebooku załamany Leszek Winder, mężczyźni nagrywali razem w latach 80-tych.

Zobacz również: To miało pozostać tajemnicą! Ludzi kroili żywcem i wyjmowali narządy, to nie było najgorsze… (wideo)

Gier był członkiem zespołu Dżem, nagrał z nimi słynną płytę „Cegła”. Był perkusistą zespołu w latach 1981-86. Występował i nagrywał także z takimi zespołami jak Apogeum, Krzak, Kwadrat, czy chociażby SBB. Od 2003 roku współtworzył Śląską Grupę Bluesową, której liderem był Jan „Kyks” Skrzek ( zmarł w 2015 roku). Nagrywał też z zespołem syna Ryśka Riedla, Cree, którego Sebastian Riedel jest wokalistą.

„Był to czas sławy, ale też i problem. Uzależnienie od heroiny i narkotyczna przyjaźń z Ryśkiem Riedlem spowodowały, że Michał uciekł z rodzinnych Katowic 30 lat temu. Od tej pory żyje poza cywilizacją… na tratwie” – tak mówili w filmie dokumentalnym „30 lat wymówek” o Michale jego autorzy.

Przed chwilą zmarł Michał "Gier" Giercuszkiewicz. Mam w sercu kolejną wielką ranę. . . Brak słów . . .

Gepostet von Leszek Winder am Montag, 27. Juli 2020

Źródło: Interia

Polecamy także:

Musieli przerwać pogrzeb! Z trumny dochodziły przerażające dźwięki. Zajrzeli do środka…

Gwiazda serialu „Ranczo” drastycznie schudła. Nie uwierzysz jak wygląda teraz

Zaskakujące wieści o Kindze Dudzie! Tego nikt się nie spodziewał

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →