Google i Facebook zdecydowali. Świat się zmieni

Google i Facebook postanowiły pójść tą samą drogą co Apple i Microsoft, chcą ograniczyć emisję CO2, w niedalekiej przyszłości ma zostać przez nich osiągnięta neutralność węglowa.

Facebook, a także Google postanowiły dołączyć do dwóch innych gigantów wśród firm technologicznych, Apple i Microsoft w przedsięwzięciu zakładającym osiągnięcie w niedalekiej przyszłości neutralności węglowej. Jak donosi The Guardian obie firmy opublikowały swoje oświadczenia oddzielnie. Google, który pierwszy raz mówił o ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery już w 2007 roku zastrzegł, że ich plan zakłada, że najpóźniej do 2030 roku będą korzystali z energii tylko ze źródeł odnawialnych.

Czytaj też: Rozerwie kontynent na pół. Pod aktywnym superwulkanem znaleziono drugi, większy

Neutralność węglowa: Google i Facebook dołączają do Apple i Microsoftu w ograniczaniu emisji CO2

Natomiast Facebook podszedł do tej kwestii inaczej i zastrzegł, że jeszcze w tym roku planuje przejść wyłącznie na źródła energii odnawialnej, co tym samym oznacza stać się neutralnym węglowo. Dodatkowo włodarze Facebooka ogłosili, że do 2030 roku chce osiągnąć neutralność także w całym swoim „łańcuchu wartości”. Oznacza to że ze źródeł odnawialnych mieliby korzystać także wszyscy dostawcy i odbiorcy firmy.

Zobacz również: Wzruszający wywiad z Oliwią Bieniuk. Wspomina zmarłą matkę

Podobne oświadczenia wcześniej w tym roku ogłosiły dwa inne wielkie konsorcja technologiczne Apple i Microsoft. Firma, którą stworzył Bill Gates już w styczniu bieżącego roku ogłosiła, że do 2030 roku ograniczy całkowicie emisję dwutlenku węgla do atmosfery. A do 2050 roku usunie wszystkie historyczne emisje.

Neutralnym dla środowiska jeżeli chodzi o emisję C)2 chce być także Apple. W lipcu ogłoszona, że ich plan także zakłada, że stanie się tak do 2030 roku. Apple założyło w swoim planie nie tylko ujęcie w nim całego łańcucha dostaw. Ale także żywotność swoich produktów oraz energii elektrycznej użytej do ich użytkownika.

Źródło: Wp

Polecamy także:

„Nie było gwałtu, bo nie krzyczała”. Szokujący wyrok dotyczący gwałtu na dziecku

Koszmar Tomasza Komendy powraca. Nieoczekiwany obrót spraw

Tragedia pod Poznaniem. W lesie znaleziono ciało policjantki i jej syna

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →