Była jedną z najpiękniejszych Polek. Tak wygląda dziś

Polska Brigitte Bardot, tak była nazywana Irena Karel, piękność znana z takich produkcji jak Stawka Większa Niż Życie, czy Pan Wołodyjowski. Jak wygląda dziś?

Irena Karel była w swoim czasie jedną z najpiękniejszych Polek, nazywana polską Brigitte Bardot, piękność pojawiła się przez lata w wielu znanych produkcjach, tak filmowych i jak i serialowych. Była też artystką kabaretową i występowała na deskach teatrów. Fani kina mogą ją kojarzyć z występów w Panie Wołodyjowskim, czy w Stawce Większej Niż Życie. W latach 60-tych i 70-tych uchodziła za ikonę seksu, ale zawsze odznaczała się klasą i skromnością.

Czytaj też: Tragedia uczestnika „Sanatorium Miłości”. Wyciska łzy z oczu

Jak dziś wygląda Polska Brigitte Bardot, Irena Karel (Stawka Większa Niż Życie, Pan Wołodyjowski)

Urodziła się w czasie II wojny światowej, 10 sierpnia 1943 roku we Lwowie. Karel jest pseudonimem scenicznym, gdyż z domu była Kiziuk, studiowała na wydziale aktorskim PWST w Warszawie. Jako aktorka zadebiutowała w 1964 roku w filmie Pingwin, następnie mogliśmy oglądać ją w takich produkcjach jak Pan Wołodyjowski, Miś, czy Sztuka Kochania. Nie stroniła też od ról serialowych. Występowała między innymi w Stawce Większej Niż Życie, Czterdziestolatku, W Labiryncie, a także w Plebanii.

Zobacz również: Podłe. To znalezisko policjantów pozbawia wiary w ludzkość

Jej subtelna uroda i nienaganna figura sprawiły, że twórcy filmowi chętnie obsadzali ją w swoich produkcjach. Aktorka zyskiwała także tym, że nigdy nie bała się kręcić odważniejszych scen.

Polska Brigitte Bardot, Irena Karel

Aktorka mimo upływu lat, ma już 76 lat, nadal pozostała kobietą z klasą, u której widać to coś, co sprawiało, że większość mężczyzn w latach 60-tych i 70-tych na jej widok miało podniesione ciśnienie krwi.

W życiu prywatnym Karel związana była przelotnie ze znanym aktorem Andrzejem Łapickim, a także Tadeuszem Rossem, ale prawdziwą miłość znalazła u boku operatora Zygmunta Samosiuka. Aktorka po śmierci męża w 1983 roku złamała się całkowicie i wycofała na długie lata z życia publicznego. Do aktorstwa wróciła dopiero do serialu W Labiryncie.

Polska Brigitte Bardot, tak była nazywana Irena Karel, znana z takich produkcji jak Stawka Większa Niż Życie, czy Pan Wołodyjowski. Jak wygląda dziś?
Irena Karel, screen wikimedia commons, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic, aut. Fryta 73

Źródło: Styl

Polecamy także:

Znany aktor obraził prezydenta Andrzeja Dudę. Będzie miał problemy?

Potwierdzono bardzo złe wieści. Tysiące Polaków załamuje ręce

Orban na szczycie w Brukseli dziękuje Morawieckiemu. Znamienne słowa

, , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →