Jurek Owsiak ostro o obrońcach życia. Wywołał skandal

Jurek Owsiak wypowiedział się w bardzo ostrym tonie o „Obrońcach życia”, zrobił to tuz przed tym jak rozpoczyna się 29 finał WOŚP. W szczególności dla zwolenników ostatniej decyzji Trybunału są to skandaliczne słowa, które nigdy nie powinny były paść.

Czytaj też: Werner przerwała milczenie: Tak wygląda praca w „Faktach”. Mocne słowa

To już 29 finał WOŚP czyli wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jednak odbywa się w wyjątkowych okolicznościach, bowiem wciąż obowiązują surowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Ponadto nasilają się protesty kobiet w związku z decyzją TK, która dotyczyła aborcji.

Ten ostatni powód właśnie skłonił organizatora WOŚP do udzielenia dość ostrego komentarza. Jurek Owsiak wypowiedział się na temat obrońców życia.

Jurek Owsiak ostro o obrońcach życia

 Jeśli ktoś uważa, że jesteśmy przeciwko życiu, to niech najpierw zobaczy, co przez te wszystkie lata zrobiliśmy dla najmłodszych, dla kobiet, które planują lub są w ciąży, ale tez dla rodzin dzieci z wielowadziem. Niestety, przez te lata wspierania ich nie widzimy u ich boku tzw. obrońców życia 

 powiedział na 29 finał WOŚP, Jurek Owsiak

Czytaj również: Jaką ksywkę ma Andrzej Duda w PiS? Libicki bezlitosny

Argumentacja jaką posługuje się twórca największej na świecie corocznej kwesty pokrywa się z tą jaką niesie ze sobą narastający z każdym miesiącem Strajk Kobiet. Protestujący wyszli na ulicę nie zgadzając się z tym aby „zmuszać kobiety do rodzenia nieuleczalnie chorych dzieci”.

29 finał WOŚP zaczyna się właśnie dziś

Tym razem Wielka Orkiestra urządza zbiórkę na sprzęt do laryngologii, otolaryngologii i sprzęt neurologiczny służący do przeprowadzenia diagnostyki głowy. Przez to, że wciąż panują ostre obostrzenia, tegoroczny 29 finał będzie odbywał się za pośrednictwem internetu.

Przez słowa jakie Jurek Owsiak wypowiedział o obrońcach życia, w sieci tradycyjnie rozpętała się burza. Nieprzerwanie trwa dyskusja pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami WOŚP i jej twórcy.

A jakie jest państwa zdanie?

Polecamy również:

Jest decyzja rządu: Obostrzenia przedłużone do 14 lutego

Wielka akcja policji i FBI. Odnaleziono 33 zaginione dzieci

Komorowski o Tusku: „Szkoda by go było na ten kociołek krajowy”

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →