Przełom! Dwie osoby oskarżone ws. Katastrofy Smoleńskiej

Katastrofa Smoleńska 2010: Z informacji medialnych wynika, że zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej wystąpił do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotów z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów pełniących w 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku-Północ.

Mają być oni podejrzani o udział w doprowadzeniu do katastrofy prezydenckiego samolotu. Z doniesień medialnych wynika, że mieli to zrobić umyślnie. Zdaniem ekspertów byłby to przełom po ponad dekadzie od momentu katastrofy.

Zobacz również: Tej katastrofy nic nie powstrzyma. Zagrożone życie i zdrowie wielu ludzi

Katastrofa Smoleńska 2010: kontrolerzy oskarżeni

Zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej wystąpił do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotów z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów pełniących w 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku-Północ. – poinformowała w środę wieczorem rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

– Zarzuty, które postawiono kontrolerom dotyczą także umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym, skutkującego śmiercią wielu osób –­ dodała.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób. Wśród ofiar znalazł się między innymi prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Na pokładzie znajdowali się także najwyżsi dowódcy wojska i również ostatni prezydent RP na uchodźstwie – Ryszard Kaczorowski.

Źródło: ProPolski

Polecamy także:

Wykrzyczał prawdę o zamachu na WTC? Po tym jak to wyznał, zginął z rąk policjanta

Największe polskie gwiazdy także bez matury! Nie do wiary…

Wystarczy jedna szklanka dziennie! Efekty widać od razu

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →