Tej katastrofy nic nie powstrzyma. Zagrożone życie i zdrowie wielu ludzi

W USA huragan Sally dotarł już do Alabamy. Eksperci sądzą, że po jego przejściu straty mogą sięgnąć 3 miliardów dolarów. Konsekwencje będą straszne.

W serwisie Twitter można znaleźć dziesiątki doniesień o tym, że huragan Sally dotarł własnie do wybrzeża USA, w stanie Alabama. Jak na razie ekspercie oszacowali siłę huraganu na dwa w pięciostopniowej skali Saffira-Simphsona. Przewidywana siła wiatru to porywy do 165 km/h, według tych doniesień skutki mogą okazać się katastrofalne. Wichurze towarzyszą także ulewne deszcze, które już teraz skutkują podtopieniami dużych regionów stanu Alabama.

Czytaj też: Przerażający film z Wuhan. Zdecydowali się pokazać go światu po raz pierwszy

USA: Huragan Sally dotarł już do wybrzeża Alabamy

Według danych jakie podała NHC (Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów) na długości niemal całego środkowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, w związku z huraganem Sally, może dojść do niebezpiecznych dla życia obywateli powodzi i podtopień. Opady deszczu mogą w niektórych regionach osiągnąć nawet 600 litrów na metr kwadratowy.

Zobacz również: Google i Facebook zdecydowali. Świat się zmieni

Huragan Sally uderzył w ląd USA w portowym mieście Gulf Shores i kieruje się na wybrzeże Alabamy, a także Florydy. Miejscowi urzędnicy apelują do ludności cywilnej o schronienie się w domach i nie wychodzenie na zewnątrz. Podjęto także szybką decyzję o zamknięciu szkół, portów, a także wszystkich firm i ośrodków funkcjonujących przy wybrzeżu Alabamy i Florydy.

Zdaniem ekspertów straty jakie poniosą stany, przez które przejdzie huragan Sally, będą olbrzymie. Katastrofa może pochłonąć bardzo wiele nieruchomości i dokonać zniszczeń w infrastrukturze. Koszt naprawy zniszczeń szacowany jest w tym momencie nawet na 3 miliardy dolarów.

Źródło: Wp

Polecamy także:

Wielki powrót Beger! Jej wygląd zszokował wszystkich

Rozerwie kontynent na pół. Pod aktywnym superwulkanem znaleziono drugi, większy

To może Cię również zainteresować:

Wzruszający wywiad z Oliwią Bieniuk. Wspomina zmarłą matkę

„Nie było gwałtu, bo nie krzyczała”. Szokujący wyrok dotyczący gwałtu na dziecku

, , , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →