Kiedy zdejmiemy maseczki? Szumowski w końcu odpowiedział!

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski odpowiedział w końcu na pytanie, które zadaje sobie wielu Polaków: Kiedy zdejmiemy maseczki? Rygor noszenia masek na twarzy obowiązuje w Polsce od połowy kwietnia.

Czytaj też: Jackowski powiedział co czeka Trzaskowskiego. Będzie skandal?

Powodem tej sytuacji jest rosnąca wówczas liczba nowych chorych. Teraz jednak krzywa zachorowań zaczyna kierować się ku dołowi i stąd powstaje coraz więcej pytań o to, kiedy będziemy mogli poruszać się w miejscach publicznych bez obowiązku zakrywania dróg oddechowych? Na to pytanie częściowo odpowiedział minister Łukasz Szumowski.

Kiedy zdejmiemy maseczki?

W połowie kwietnia w Polsce zaczęło obowiązywać obostrzenie dotyczące nakazu noszenia maseczki. Prócz tego sposobu zakrycia dróg oddechowych dano również możliwość Polakom zabezpieczenia się przy pomocy chust, szalików lub wysokich kominów.

Mimo wszystko z czasem temperatury zaczęły rosnąć, a zasłanianie ust przy pomocy części garderoby stało się zdecydowanie mało komfortowe. W tej sytuacji wielu Polaków oczekuję decyzji ze strony rządu w kwestii dalszego obowiązku zakrywania dróg oddechowych.

Z najnowszej wypowiedzi ministra zdrowia wynika, że znoszenie obowiązku noszenia maseczek może nastąpić w różnych terminach w zależności od regiony kraju.

Zobacz również: Durczok porównał Polaków do „dzi*ki”. Skandaliczne słowa pełne jadu

Być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną

powiedział Łukasz Szumowski dla „Super Expressu”.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski odpowiedział w końcu na pytanie, które zadaje sobie wielu Polaków: Kiedy zdejmiemy maseczki?
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski odpowiedział w końcu na pytanie, które zadaje sobie wielu Polaków: Kiedy zdejmiemy maseczki?/ screen YouTube

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Potwierdzono to czego lekarze obawiali się najbardziej. Chodzi o COVID-19

Kowalska zwariowała? Najpierw oszustwo i wyzwiska, a teraz to!

Wojewódzki komentuje sytuację w Trójce. Zwrócił się do Niedźwieckiego

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →