UE kładzie ręce na Węgry! „Będziemy kontrolować”

Epidemia Koronawirusa w Europie: Ursula von der Leyen w ostatnim wywiadzie przeprowadzonym dla  „Bild am Sonntag” podkreśliła, że Komisja Europejska będzie uważnie kontrolować sytuację na Węgrzech.

Zobacz również: Rusin wybuchła płaczem na żywo! Padły przykre słowa

Chodzi tu przede wszystkim o obostrzenia, które w wyniku pandemii zostały wprowadzone w wielu krajach wspólnoty, a w tym także na Węgrzech, gdzie w dzisiejszej sytuacji władza bardzo poszerzyła wachlarz swoich politycznych możliwości. Z tego powodu Komisja ma zamiar w szczególny sposób patrzeć na ręce państwu Viktora Orbana.

Epidemia Koronawirusa w Europie

Sytuacja w całej Europie jest niestety wciąż bardzo poważnie napięta. Od ponad miesiąca cały kontynent walczy ze skutkami rozwoju pandemii COVID-19. Jak do tej pory największe żniwa wirus zbiera we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji oraz również w Belgii oraz Holandii. W samej Hiszpanii oraz Włoszech liczba chorych to już ponad 150 tysięcy i prawie 20 tysięcy przypadków śmiertelnych. Na tej postawię wiele państw Unii Europejskiej podjęło decyzję o wprowadzeniu daleko idących obostrzeń, które mają przede wszystkim na zadaniu złagodzenie rozmiarów pandemii.

Komisja Europejska patrzy państwom na ręce

W tej sytuacji szefowa Komisji Europejskiej – Ursula von der Leyen w niedzielnym wywiadzie podkreśliła, że UE będzie dokładnie przyglądać się działaniom państw. Niestety w tym wymiarze szczególną kontrolą mają być objęte Węgry. Państwo Victora Orbana już w poprzednich latach bardzo podpadło władzom Unii Europejskiej z powodu swoich nieszablonowych rządów. W dzisiejszej sytuacji Unia nie kryje obaw przed wykorzystaniem sytuacji przez rząd Węgierski do poszerzania jeszcze bardziej swoich uprawnień.

Czytaj też: Duża liczba zgonów, kolejne zakażenia. Aktualne dane

Większość krajów UE podjęła środki nadzwyczajne. Jest to zasadniczo w porządku w czasach kryzysu”von der Leyen powiedziała w rozmowie opublikowanej w niedzielę w dzienniku „Bild am Sonntag”.

Środki te muszą być odpowiednie, tymczasowe i demokratycznie kontrolowalne” – dodała.

„Ze względu na krytyczne doświadczenia z przeszłości, szczególnie dokładnie przygląda się Węgrom”stwierdziła.

Epidemia Koronawirusa w Europie: Ursula von der Leyen dla  "Bild am Sonntag" podkreśliła, że Komisja Europejska będzie kontrolować sytuację na Węgrzech
Epidemia Koronawirusa w Europie: Ursula von der Leyen dla „Bild am Sonntag” podkreśliła, że Komisja Europejska będzie kontrolować sytuację na Węgrzech/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Wiśniewski chciał to ukryć za wszelką cenę! Szykujcie się na wstrząs

Oliwia Bieniuk ma tatuaż na twarzy? Szokujący film w sieci

Coraz więcej zachorowań i zgonów. Nowe dane ministerstwa

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →