Trump podczas wywiadu ujawnił prawdziwy powód ataku! „Od tego się zaczęło”

Udostępnij:

Konflikt Iran – USA. Donald Trump postanowił zaprezentować swoje stanowisko w „Fox News” i „ujawnić” prawdziwy powód ataku. Według prezydenta Stanów Zjednoczonych do zabójstwa Sulejmaniego doszło po tym jak wyszły na jaw plany ataku Iranu na 4 ambasady USA. Demokraci nie wierzą w wersję Trumpa.

Telewizja Fox News zapytała prezydenta o prawdziwy powód ataku na generała Sulejmaniego:

– Mogę ujawnić, że sądzę, iż najprawdopodobniej chodziło o atak na cztery ambasady.- odparł Donald Trump

W wersję prezydenta nie wierzą jednak Demokraci. Twierdzą, że po zapoznaniu się z raportami dotyczącymi ataku na Sulejmaniego nie znaleźli żadnych wzmianek o prawdopodobieństwie zaatakowania czterech ambasad USA przez irańskie siły zbrojne.

Konflikt USA – Iran: Trump ujawnił prawdziwy powód ataku

Konflikt Iran - USA Donald Trump postanowił zaprezentować swoje stanowisko w "Fox News" i "ujawnić" prawdziwy powód ataku.
Konflikt Iran – USA Donald Trump postanowił zaprezentować swoje stanowisko w „Fox News” i „ujawnić” prawdziwy powód ataku.

Donald Trump pierwszy raz zaprezentował ten fakt w zeszły czwartek w Białym Domu, ponownie powtórzył to podczas wiecu w Ohio.

„Iran dąży do wysadzenia naszej ambasady”.- mówił prezydent Stanów Zjednoczonych.

Prezydent stwierdził, że uważa za oczywisty fakt iż demonstranci, którzy dokonali ataku na ambasadę USA w Bagdadzie byli inspirowani przez Sulejmaniego.

– Wiecie kto to organizował. Tego człowieka już nie ma. A miał na myśli nie tylko tę konkretną ambasadę – stwierdził Trump.

Źródło: PAP, fakt.pl

POLECAMY TAKŻE:

WHO: Nieznany, śmiercionośny wirus zaatakował! Są pierwsze ofiary
PILNE: Iran zestrzelił ukraiński samolot. Przyznali to oficjalnie
Edyta Górniak opływa w luksus i bezwstydnie się tym chwali!
Równia pochyła Chajzera! Czy to koniec jego kariery?
Kożuchowska klnie jak szewc! Mamy to nagrane! (VIDEO)