Trump podczas wywiadu ujawnił prawdziwy powód ataku! „Od tego się zaczęło”

Konflikt Iran – USA. Donald Trump postanowił zaprezentować swoje stanowisko w „Fox News” i „ujawnić” prawdziwy powód ataku. Według prezydenta Stanów Zjednoczonych do zabójstwa Sulejmaniego doszło po tym jak wyszły na jaw plany ataku Iranu na 4 ambasady USA. Demokraci nie wierzą w wersję Trumpa.

Telewizja Fox News zapytała prezydenta o prawdziwy powód ataku na generała Sulejmaniego:

– Mogę ujawnić, że sądzę, iż najprawdopodobniej chodziło o atak na cztery ambasady.- odparł Donald Trump

W wersję prezydenta nie wierzą jednak Demokraci. Twierdzą, że po zapoznaniu się z raportami dotyczącymi ataku na Sulejmaniego nie znaleźli żadnych wzmianek o prawdopodobieństwie zaatakowania czterech ambasad USA przez irańskie siły zbrojne.

Konflikt USA – Iran: Trump ujawnił prawdziwy powód ataku

Konflikt Iran - USA Donald Trump postanowił zaprezentować swoje stanowisko w "Fox News" i "ujawnić" prawdziwy powód ataku.
Konflikt Iran – USA Donald Trump postanowił zaprezentować swoje stanowisko w „Fox News” i „ujawnić” prawdziwy powód ataku.

Donald Trump pierwszy raz zaprezentował ten fakt w zeszły czwartek w Białym Domu, ponownie powtórzył to podczas wiecu w Ohio.

„Iran dąży do wysadzenia naszej ambasady”.- mówił prezydent Stanów Zjednoczonych.

Prezydent stwierdził, że uważa za oczywisty fakt iż demonstranci, którzy dokonali ataku na ambasadę USA w Bagdadzie byli inspirowani przez Sulejmaniego.

– Wiecie kto to organizował. Tego człowieka już nie ma. A miał na myśli nie tylko tę konkretną ambasadę – stwierdził Trump.

Źródło: PAP, fakt.pl

POLECAMY TAKŻE:

WHO: Nieznany, śmiercionośny wirus zaatakował! Są pierwsze ofiary
PILNE: Iran zestrzelił ukraiński samolot. Przyznali to oficjalnie
Edyta Górniak opływa w luksus i bezwstydnie się tym chwali!
Równia pochyła Chajzera! Czy to koniec jego kariery?
Kożuchowska klnie jak szewc! Mamy to nagrane! (VIDEO)

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →