Koronawirus niebezpiecznie mutuje. Porażające odkrycie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus niebezpiecznie mutuje, w Europie obecnie zmagamy się z typem C, jest to trzeci szczep koronawirusa, czy wystąpią kolejne mutacje? Na ten moment ciężko powiedzieć.

Zobacz tez: Rząd podał datę odmrożenia gospodarki. Koniec zagrożenia?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na ten moment wiadomo,  że koronawirus w ciągu miesiąca przeszedł przynajmniej trzy mutacje. Jego nowe szczepy są teraz zauważalne w różnych regionach świata.

Czym jest spowodowana jego mutacja? Ciężko jednoznacznie stwierdzić,  lecz nikt nie wyklucza,  że wirus przechodzi mutacje w celu zwiększenia możliwości adaptacyjnych w danym środowisku.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus mutuje

Pandemia koronawirusa trwa praktycznie od początku bieżącego roku. Jak do tej pory najwięcej przypadków zarażeń na koronawirusa stwierdzono w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii,  Włoszech oraz również w Niemczech i Francji.

Dziś okazuje się,  że koronawirus choćby ze Stanów Zjednoczonych różni się od tego, z którym wzmaga się Europa oraz wschodnia Azja.

Okazuje się,  że COVID-19 zmutował się na trzy odrębne szczepy  – tak wynika z badań przeprowadzonych przez genetyków z Uniwersytetu w Cambridge.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Gates wie kiedy koniec koronawirusa? Zapowiada coś jeszcze gorszego

Genetycy zastosowali metodę sieci filogenetycznej pozwalającej na prześledzenie związków ewolucyjnych między różnymi stadiami ewolucji koronawirusa. Na tej podstawie badacze twierdzą, że znaleźli trzy różne, ale ściśle powiązane za sobą odmiany tego patogenu.

Rekonstrukcja wczesnego stadium ewolucyjnego koronawirusa, rozprzestrzeniającego się na początku pandemii w jej strefie zero, czyli chińskim mieście Wuhan, wykazuje istotne różnice w porównaniu z patogenami z Europy i Ameryki Północnej

ustalono.

Badania przeprowadzono 24 grudnia A 4 marca. Na tej podstawie wyodrębniono trzy szczepy wirusa  – A, B oraz C, które pojawiły się w trzech różnych regionach świata – czytamy w Rzeczpospolitej.

Wariant 'A’ jest bowiem najściślej związany z wirusem występującym zarówno u nietoperzy, jak i łuskowców. I to on został opisany przez naukowców jako źródło wybuchu epidemii. Problem jednak w tym, że może on już nie stanowić zagrożenia jak typ B, który choć pochodzi od typu A, jest od niego oddzielony dwiema mutacjami. Z kolei typ 'C’ jest „potomstwem” typu 'B'”.

Wyjaśnia autor artykułu Paweł Łepkowski.

Koronawirus niebezpiecznie mutuje, w Europie obecnie zmagamy się z typem C, jest to trzeci szczep koronawirusa, czy wystąpią kolejne mutacje?
Koronawirus niebezpiecznie mutuje, w Europie obecnie zmagamy się z typem C, jest to trzeci szczep koronawirusa, czy wystąpią kolejne mutacje?/ screen YouTube

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy także:

Obowiązek noszenia maseczek: znamy szczegóły

Najgorsze dopiero przed nami! „Boje się, że będziemy wybierać kogo leczyć”

Skandal w UK! Wyciekł tajny 860-stronicowy dokument

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →