Szokujące odkrycie na temat COVID-19! Te osoby mogą mieć przewagę

Koronawirus: Nowe odkrycia jakie zostały opublikowane przez naukowców mogą zaskakiwać, okazuje się, że przeziębienie może nam pomóc w łatwiejszym przejściu COVID-19.

Już od kilku miesięcy świat walczy z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Mimo usilnych starań rządów i różnych organizacji, między innymi WHO choroba nie zwalnia i notowane jest wiele nowych przypadków zarażeń. Okres letnich wakacji nie pomaga, gdyż ludzie zaczęli więcej podróżować, a także część społeczeństwa poluzowała przestrzeganie obostrzeń i zakazów. Spowodowało to diametralny wzrost zarażeń COVID-19 w ostatnich tygodniach. Teraz jednak naukowcy opublikowali swoją teorię na temat tego co może nam pomóc w łatwiejszym przejściu choroby.

Czytaj też: Był wrakiem człowieka, wyglądał jak narkoman. „Nikt nie zdawał sobie sprawy”

Koronawirus: Nowe odkrycia mogą zaskoczyć, przeziębienie pomoże nam w przejściu COVID-19?

Chodzi o najzwyklejsze przeziębienie. Mimo, że dla większości z nas nie jest ono powodem do brania L4 i dalej wykonujemy swoje codzienne czynności normalnie, to organizm walczy jednak wtedy z patogenami choroby. Opublikowany 4 sierpnia w magazynie Science artykuł wykazuje, że osoby, które często chorowały w przeszłości na najzwyklejsze przeziębienia, mimo, że nie miały styczności z koronawirusem, mają w ciele przeciwciała typu T, które reagują na SARS-Cov-2.

Zobacz również: Ważny zakaz przedłużony do 25 sierpnia. Zmiana wprowadzona w ostatniej chwili

Przyczyną takiego stanu rzeczy może być to, że nasz organizm po przejściu większej liczby przeziębień nauczył się rozpoznawać inne koronawirusy. To one najczęściej są powodem zwykłych przeziębień i uzyskujemy wtedy częściową odporność na COVID-19.

Koronawirus: Nowe odkrycia, które mogą nam pomóc w walce z wirusem

„To może pomóc wyjaśnić, dlaczego niektórzy ludzie wykazują łagodniejsze objawy choroby, podczas gdy inni poważnie chorują” – stwierdził Alessandro Sette, współautor tych odkryć.

Sette ostrzegł jednak przed zbyt dużym optymizmem. Gdyż jak na razie są to tylko przypuszczenia, które muszą zostać potwierdzone kolejnymi badaniami.

Źródło: Wp

Polecamy także:

Stuhr ledwo wyszedł ze szpitala. Jego pierwsze słowa po udarze wkurzyły miliony Polaków!

Nie chcą aby wyciekły te nagrania! Brutalna akcja służb

Rosjanie wyśmiewają Polaków! Skandaliczne i upokarzające słowa pod naszym adresem

, , , , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →