Był wrakiem człowieka, wyglądał jak narkoman. „Nikt nie zdawał sobie sprawy”

11 sierpnia minęło 15 lat od premiery filmu Skazany na Bluesa, główny bohater Rysiek Riedel z zespołu Dżem, zmarł przez narkotyki, uzależnienie okazało się za silne.

Kinowa ekranizacja życiowych losów legendy polskiej sceny rockowej lidera zespołu Dżem Ryśka Riedla stała się momentalnie hitem w kinach w całym kraju. 11 sierpnia minęło dokładnie 15 lat od premiery filmu Jana Kidawy-Błońskiego. W głównej roli wystąpił debiutujący wtedy na dużym ekranie Tomasz Kot i rola ta dała mu przepustkę do wielkiej kariery. Reżyser, prywatnie bliski krewny Riedla, chciał pokazać prawdę o tym owianym legendą wokaliście. Mimo wielu kontrowersji, co do przedstawionej wersji wydarzeń z końcówki życia muzyka, film do dzisiaj cieszy się olbrzymią popularnością.

Czytaj też: Stuhr ledwo wyszedł ze szpitala. Jego pierwsze słowa po udarze wkurzyły miliony Polaków!

Skazany na Bluesa: Rysiek Riedel z zespołu Dżem zmarł 26 lat temu, zabiły go narkotyki

„Staram się pokazać Riedla takim, jakim był – jako wiecznego buntownika, który szukał swojego miejsca w świecie i marzył o wolności, który nie potrafił zaakceptować otaczającej go rzeczywistości, co było przyczyną wielu jego życiowych problemów” – mówił kilka dni przed premierą kinową reżyser filmu Jan Kidawa-Błoński.

Zobacz również: Nie chcą aby wyciekły te nagrania! Brutalna akcja służb

W obrazie Kidawy-Błońskiego nie mogło zabraknąć tematu narkotyków, które przez całkowite uzależnienie doprowadziły w końcu do śmierci lidera zespołu Dżem.

Rysiek Riedel i narkotyki, uzależnienie było silniejsze

„Kiedy Rysiek zaczął brać, narkotyki były bardzo modne jako jeden z elementów subkultury hipisowskiej. Nie sposób było nie spróbować: na każdym przyjęciu stał garnek z 'kompotem' i kto miał ochotę – zażywał tej przyjemności. Nie było presji, namawiania, ale aby podkreślić swoją, przynależność do grupy, należało robić to, co robi grupa. Nikt wtedy nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji ich zażywania. Wiele osób miało wówczas kontakt z narkotykami i bez trudności z tym zrywało. W przypadku Ryśka skończyło się jednak inaczej” – dodał reżyser.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Rosjanie wyśmiewają Polaków! Skandaliczne i upokarzające słowa pod naszym adresem

Cała Polska w czerwonej strefie? Szumowski nie pozostawił wątpliwości

Obowiązuje od dziś! Rozszerzony zakaz obejmuje całą Polskę

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →