Lech Wałęsa zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakująca propozycja

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Lech Wałęsa to dla światowej opinii publicznej ikona Polski. Czynnikiem, który ma na tę tendencję olbrzymi wpływ jest przede wszystkim fakt, iż Wałęsa to laureat pokojowej nagrody Noobla. Z tego tytułu w świecie liberalnych mediów pojawiła się pewna propozycja odnosząca się do osoby byłego prezydenta. Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny portalu Onet stwierdził, że na Światowe Forum Holokaustu do Jerozolimy zamiast prezydenta Andrzeja Dudy mógłby pojechać Lech Wałęsa. Ma za tym przemawiać między innymi fakt popularności byłego prezydenta na świecie.

Kontrowersyjny pomysł redaktora naczelnego portalu Onet. Lech Wałęsa w Izraelu?

Lech Wałęsa to dla światowej opinii publicznej ikona Polski. Bartosz Węglarczyk, naczelny portalu Onet stwierdził, że na Światowe Forum Holokaustu...
Lech Wałęsa/ screen YouTube

Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny portalu Onet stwierdził, że na Światowe Forum Holokaustu do Jerozolimy zamiast prezydenta Andrzeja Dudy mógłby pojechać Lech Wałęsa. Jego zdaniem czynnikiem, który ma za tym przemawiać jest między innymi fakt dawnej „bohaterskości” dawnej ikony Solidarności, która mimo wszystko w ostatnim czasie nie zbyt dobrej opinii w Polsce. Powodem są przede wszystkim opublikowane przez IPN dokumenty, z których ma wynikać, że Wałęsa za czasów PRL zawarł współpracę ze Służbami Bezpieczeństwa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Rosati zmieszana z błotem! Fani jej tego nie darują

„Wyobraźmy sobie, że prezydent Andrzej Duda decyduje się nie jechać do Izraela, ale wysyła za to, jako swego oficjalnego przedstawiciela, byłego prezydenta Lecha Wałęsę. I to on, bohater «Solidarności» i laureat pokojowej Nagrody Nobla, prosi organizatorów Forum Solidarności o możliwość wystąpienia w imieniu Polski” – pisze redaktor naczelny Onetu. Prawdopodobieństwo pojawienia się Lecha Wałęsy w Jerozolimie jest jednak bardzo małe.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Andrzej Duda odmawia przybycia na Światowe Forum Holokaustu

Czytaj też : Chodakowska odsłoniła niemal wszystko! Co za ciało!!!

Prezydent Andrzej Duda w tym tygodniu ogłosili, że nie zamierza wybierać się do Izraela na Światowe Forum Holokaustu. Powodem ma być zachowanie organizatorów, którzy odmówili udzielenia głosu polskiej głowie państwa.

Przede wszystkim moja decyzja jako prezydenta była jednoznaczna. Uważałem, że uniemożliwienie zabrania głosu prezydentowi państwa, z którego pochodzili obywatele, którzy byli większością ofiar Holocaustu to nie tylko godzenie w interesy Rzeczypospolitej, w interes Polaków, ale przede wszystkim jest to zakłamywanie prawdy historycznej – powiedział prezydent.

POLECAMY:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Gwiazda serialu „Przyjaciółki” w szpitalu! Znamy stan jej zdrowia
Justyna Żyła poprawiła twarz! Zdecydowała się na zabieg…

Polecamy TAKŻE:

Doda ciężko chora! Czy to koniec jej kariery?!

IMGW ostrzega! Drastyczna zmiana pogody
Iran zaatakował USA! Trump się zemści?
Benedykt XVI przerwał milczenie! Jego słowa poruszyły cały świat

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →