Wałęsa wzywa UE do interwencji przeciwko Polsce i Węgrom

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Były prezydent Polski – Lech Wałęsa wzywa PE do interwencji w sprawie Polski oraz Węgier. W tej sprawie były lider Solidarności wystosował list do europejskich parlamentarzystów. Swoje stanowisko Wałęsa uzasadnia ostatnimi działaniami władz obu krajów. Jego zadaniem prowadzi to w dalszej perspektywie do poważnej destabilizacji europejskiej wspólnoty. Słowa polityka w Polsce zostały odebrane w sposób krytyczny. To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy Lech Wałęsa opowiada się stanowczo przeciw Polsce i rządowi PiS.

Działania byłego prezydenta nabrały na sile szczególnie po przegranej Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. Jednakże teraz widać jak mocno jest zdeterminowany. Bardzo szybko stara się wykorzystywać wszelkie dostępne narzędzia aby osiągnąć swój cel.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Cudem przeżył zamach. Gdy odebrał telefon cały jego świat runął

Były prezydent Polski – Lech Wałęsa wzywa PE do interwencji w sprawie Polski oraz Węgier

Polska oraz Węgry to zdecydowanie dwa kraje członkowskie Unii Europejskiej, które nie zamierzają przytakiwać na momentami bardzo absurdalne decyzję płynące prosto z Brukseli. Taki polityczny brak pokory względem unijnych instytucji nie podoba się przede wszystkim polskiej opozycji. W jej szeregach honorowe miejsce zajmuję były prezydent – Lech Wałęsa. Emerytowany polityk nie od dziś deklaruje swój sprzeciw względem rządowi PiS. W zeszłym tygodniu okazał to bardzo dosadnie wysyłając list do europejskich parlamentarzystów. Wzywał w nim do podjęcia przez PE odpowiednich kroków wobec Polski i Węgier.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz także: Magda Gessler wypowiedziała się na temat Polaków. Nie wszystkim się spodoba

Apeluję do was w imię solidarności, uczciwości, harmonijnego rozwoju Europy, abyście korzystając z powagi piastowanych funkcji i możliwości, które one dają – zwrócili się do odpowiednich organów UE, aby te zajęły się, otoczyły opieką Polskę i Węgry, które swoimi działaniami chcą doprowadzić do destabilizacji i rozbicia jedności państw europejskich, niszcząc struktury demokracji wewnątrz swoich państw poprzez likwidacja trójpodziału władzy” dodaje.

Zobacz również: Masz to w domu lub ogrodzie? Może być warte majątek. Płacą nawet 100 tysięcy złotych za próbkę

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wałęsa pisał również:

A wszystko to w imię otrzymanego rzekomo od wyborców prawa, powtarzanego jak mantra, do dowolnego w swoim mniemaniu urządzenia Rzeczpospolitej. A więc albo kryterium uliczne, które tak naprawdę jest hańbą naszych czasów, albo szeroko pojęta Solidarność europejska w działaniu dla dobra całej Europy, jej rozwoju, bezpieczeństwa, dostatniego, uczciwego życia jej obywateli. Apeluję o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do naprawy, inaczej grozi nam, że dojdziemy do ściany i przegramy wszyscy” – kończy Wałęsa.

Źródło: ProPolski

Polecamy także:

Wykrzyczał prawdę o zamachu na WTC? Po tym jak to wyznał, zginął z rąk policjanta

Największe polskie gwiazdy bez matury! Nie do wiary…

Wystarczy jedna szklanka dziennie! Efekty widać od razu

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →