Ujawniamy perfidną manipulację „Wyborczej” o Szumowskim. To skandal

Udostępnij:

Gazeta Wyborcza opisała „skandal” mówiący, że Łukasz Szumowski przydzielał w trakcie swojego urzędowania dotacje na rodzinne spółki. Prawda jest inna.

Czytaj też: Tajemnicze miejsca w Polsce widoczne w Google Maps. Ciarki na plecach

Gazeta Wyborcza, również Fakt oraz telewizja TVN atakują na każdym kroku ministra Szumowskiego. Ostatnio głośno zrobiło się na temat przyznawania grantów dla rodzinnych spółek ministra zdrowia.

Najbardziej na ten temat rozpisywała się „Wyborcza” twierdząc, że Szumowski faworyzuje rodzime biznesy i przedkłada je ponad interes obywateli i państwa. Portal wPolityce dotarł do interesujących dokumentów, które ujawniają bezczelna manipulację Gazety Wyborczej i innych pokrewnych jej mediów.

Dziennikarze portalu dotarli do zestawienia, które pokazuje proces pozyskiwania środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przez trzy notowane na GPW spółki publiczne, prowadzące badania i rozwój w obszarze nowych leków drobnocząsteczkowych.

Czy Łukasz Szumowski wyróżniał znajome firmy i przyznawał im w pierwszej kolejności dotacje?

Przedstawiono dokładne wykresy pokazujące historię pozyskanych dotacji z NCBR z dokładnością kwartalną od początku 2014 roku do dziś.

Jednoznacznie wskazano, że od momentu gdy Łukasz Szumowski został ministrem procent pozyskiwania grantów przez firmęOncoArendi „spadł znacząco. Z 7 grantów na łączną kwotę ok. 130 mln zł pozyskanych w okresie 2014-2017 do ok. 45 mln pozyskanych w okresie 2018-2020.” – napisano na portalu wPolityce.

Zobacz również: Biedroń pluje na Kościół! Posunął się do obrzydliwej zagrywki

Wykazano również, że procentowa ilość grantów spadła ze 100 do 33 procent przystawalności po okresie przejęcia resortu przez ministra Łukasza Szumowskiego.

Szczegółowe dane możecie państwo wyczytać wchodząc na stronę wpolityce.pl

Jednoznacznie wykazano zatem zgoła co innego aniżeli wskazywały media opozycyjne. Okazało się bowiem, że objęcie przez Łukasza Szumowskiego funkcji publicznej pogorszyło w stopniu znaczącym skuteczność pozyskiwania dotacji i grantów przez OncoArendi Therapeutics SA.

Gazeta Wyborcza opisała "skandal" mówiący, że Łukasz Szumowski przydzielał w trakcie swojego urzędowania dotacje na rodzinne spółki. Prawda jest inna
Gazeta Wyborcza opisała „skandal” mówiący, że Łukasz Szumowski przydzielał w trakcie swojego urzędowania dotacje na rodzinne spółki. Prawda jest inna

Polecamy także:

Trzaskowski zagroził TVP i upokorzył Andrzeja Dudę

Jan Paweł II tuż przed śmiercią ujawnił tajemnicę Kościoła. Ma ogromne znaczenie

Tadla w chamski sposób zaatakowała Kaczyńskiego. Wstyd

loading...

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →