Tajemnicze miejsca w Polsce widoczne w Google Maps. Ciarki na plecach

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dzięki Google Maps możemy podejrzeć jak wyglądają tajemnicze i ściśle tajne miejsca w Polsce takie jak np Stare Kiejkuty. Zapraszamy w wirtualną podróż.

Czytaj też: Cezary Tomczyk zaatakował TVP i Jarosława Kaczyńskiego

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ciekawych miejsc w naszym kraju nie brakuje. Szczególną uwagę mogą przyciągać te, które ma mroczną i tajemniczą historię. Tego typu obiektów w naszym kraju nie brakuje. Szczegóły prym w tym temacie wiodą dawne obiekty i jednostki wojskowe, które powstały jeszcze za czasów członkostwa Polski w Układzie Warszawskim. Mimo wszystko to nie wszystko, co możemy dziś swobodnie namierzyć przy pomocy zwykłej nawigacji.

Tajemnicze miejsca w Polsce

Liczba miejsc z bardzo tajemniczą przeszłością w Polsce jest spora, lecz dziś postaramy się przybliżyć te, które naprawdę są warte obserwacji. Zanim jednak osobiście wybierzemy się w dane miejsce można je dokładnie zbadać przy pomocy Google Maps.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zdjęcia satelitarne mogą nam już na samym początku dać namiastkę tego, co nas będzie czekać na miejscu. Wśród najczęściej wyszukiwanych miejsce tego typu są przede wszystkim jednostka wojskowa w Starych Klejkutach, Poligon obok Nadrzycy oraz kompleks wojskowy z lat 30 w Szumiradzkim Lesie.

Stare Kiejkuty

W Starych Kiejkutach znajduje się Jednostka Wojskowa, którą decyzją władz komunistycznych jesienią 1971 przekształcono w Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadu. Niedaleko obiektu znajduje się lotnisko w Szymanach. Na przełomie 2005/2006 o wsi pisały media polskie oraz międzynarodowe.

Zobacz również: Gazeta Wyborcza i „SokzBuraka” współpracowali? Zawrotne kwoty

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Powodem było utworzenie w tym miejscu więzień CIA w Europie. Według raportu Rady Europy byli tam przewożeni, a następnie przesłuchiwani i torturowani przez CIA więźniowie podejrzewani o terroryzm. Działania amerykanów były nielegalne w świetle przyjętego przez Polskę prawa.

Google Maps

Szumiradzki Las

Z kolei w Szumiradzkim Lesie Niemcy wybudowali w latach 30 XX wieku tajny kompleks wojskowy. Po wojnie przejęło go wojsko. Warto wspomnieć, że bliżej wsi Rosjanie wybudowali po wojnie jedno z 6 Centrum Kontroli Armii Radzieckiej – Stanowisko Dowodzenia NT ZTDW (Strategicznego Zachodniego Kierunku Działań Wojennych)kryptonim-Freza.

Zobacz również: Kora obecna w nowym filmie Sekielskich. Porażające

Dzięki Google Maps możemy podejrzeć jak wyglądają tajemnicze i ściśle tajne miejsca w Polsce takie jak np Stare Kiejkuty. Zapraszamy w wirtualną podróż
Dzięki Google Maps możemy podejrzeć jak wyglądają tajemnicze i ściśle tajne miejsca w Polsce takie jak np Stare Kiejkuty. Zapraszamy w wirtualną podróż/ screen YouTube

Niektóre miejsca zostały z Google Maps usunięte, lecz wciąż ich zarys można odnaleźć w internecie. Podane przykłady pokazują, że nawet przebywając w domu możemy w pewnym ułamku zwiedzić najbardziej tajemnicze miejsca w naszym kraju.

Źródło: Pikio

Polecamy również:

Piaseczny ostro o lewicy i LGBT. Tych słów mu nie darują

Muniek Staszczyk powiedział co sądzi o aborcji i wierze

Jacques Attali zaatakował Polaków: „Polscy urzędnicy pomagali Niemcom”

Podczas remontu znaleźli pudełka, gdy je otworzyli zamarli. Natychmiast wezwali policję

Kłamliwe oskarżenia w „New Yorker”. Jest reakcja Komitetu Żydów Amerykańskich

Aleksandra Wasilewska ujawnia kulisy pracy „Soku z Buraka”

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →