Tajemnicze miejsca w Polsce widoczne w Google Maps. Ciarki na plecach

Dzięki Google Maps możemy podejrzeć jak wyglądają tajemnicze i ściśle tajne miejsca w Polsce takie jak np Stare Kiejkuty. Zapraszamy w wirtualną podróż.

Czytaj też: Cezary Tomczyk zaatakował TVP i Jarosława Kaczyńskiego

Ciekawych miejsc w naszym kraju nie brakuje. Szczególną uwagę mogą przyciągać te, które ma mroczną i tajemniczą historię. Tego typu obiektów w naszym kraju nie brakuje. Szczegóły prym w tym temacie wiodą dawne obiekty i jednostki wojskowe, które powstały jeszcze za czasów członkostwa Polski w Układzie Warszawskim. Mimo wszystko to nie wszystko, co możemy dziś swobodnie namierzyć przy pomocy zwykłej nawigacji.

Tajemnicze miejsca w Polsce

Liczba miejsc z bardzo tajemniczą przeszłością w Polsce jest spora, lecz dziś postaramy się przybliżyć te, które naprawdę są warte obserwacji. Zanim jednak osobiście wybierzemy się w dane miejsce można je dokładnie zbadać przy pomocy Google Maps.

Zdjęcia satelitarne mogą nam już na samym początku dać namiastkę tego, co nas będzie czekać na miejscu. Wśród najczęściej wyszukiwanych miejsce tego typu są przede wszystkim jednostka wojskowa w Starych Klejkutach, Poligon obok Nadrzycy oraz kompleks wojskowy z lat 30 w Szumiradzkim Lesie.

Stare Kiejkuty

W Starych Kiejkutach znajduje się Jednostka Wojskowa, którą decyzją władz komunistycznych jesienią 1971 przekształcono w Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadu. Niedaleko obiektu znajduje się lotnisko w Szymanach. Na przełomie 2005/2006 o wsi pisały media polskie oraz międzynarodowe.

Zobacz również: Gazeta Wyborcza i „SokzBuraka” współpracowali? Zawrotne kwoty

Powodem było utworzenie w tym miejscu więzień CIA w Europie. Według raportu Rady Europy byli tam przewożeni, a następnie przesłuchiwani i torturowani przez CIA więźniowie podejrzewani o terroryzm. Działania amerykanów były nielegalne w świetle przyjętego przez Polskę prawa.

Google Maps

Szumiradzki Las

Z kolei w Szumiradzkim Lesie Niemcy wybudowali w latach 30 XX wieku tajny kompleks wojskowy. Po wojnie przejęło go wojsko. Warto wspomnieć, że bliżej wsi Rosjanie wybudowali po wojnie jedno z 6 Centrum Kontroli Armii Radzieckiej – Stanowisko Dowodzenia NT ZTDW (Strategicznego Zachodniego Kierunku Działań Wojennych)kryptonim-Freza.

Zobacz również: Kora obecna w nowym filmie Sekielskich. Porażające

Dzięki Google Maps możemy podejrzeć jak wyglądają tajemnicze i ściśle tajne miejsca w Polsce takie jak np Stare Kiejkuty. Zapraszamy w wirtualną podróż
Dzięki Google Maps możemy podejrzeć jak wyglądają tajemnicze i ściśle tajne miejsca w Polsce takie jak np Stare Kiejkuty. Zapraszamy w wirtualną podróż/ screen YouTube

Niektóre miejsca zostały z Google Maps usunięte, lecz wciąż ich zarys można odnaleźć w internecie. Podane przykłady pokazują, że nawet przebywając w domu możemy w pewnym ułamku zwiedzić najbardziej tajemnicze miejsca w naszym kraju.

Źródło: Pikio

Polecamy również:

Piaseczny ostro o lewicy i LGBT. Tych słów mu nie darują

Muniek Staszczyk powiedział co sądzi o aborcji i wierze

Jacques Attali zaatakował Polaków: „Polscy urzędnicy pomagali Niemcom”

Podczas remontu znaleźli pudełka, gdy je otworzyli zamarli. Natychmiast wezwali policję

Kłamliwe oskarżenia w „New Yorker”. Jest reakcja Komitetu Żydów Amerykańskich

Aleksandra Wasilewska ujawnia kulisy pracy „Soku z Buraka”

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →