Matura z matematyki 2019. Już po! Tak wyglądały zmagania uczniów

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Matura 2019 z matematyki już się zakończyła. Maturzyści mogą już odetchnąć. Egzamin z zakresu podstawowego rozpoczął się o godzinie 9 rano to jednak jeszcze nie koniec zmagań uczniów z egzaminem dojrzałości. Jak sobie dzisiaj dali radę? 

Z przykrością przyjęliśmy informację o kolejnych fałszywych zgłoszeniach w kilkuset placówkach w Polsce. W jednej z placówek egzamin maturalny przerwano o czym pisaliśmy TUTAJ

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Był to drugi dzień egzaminu maturalnego. Do najważniejszego sprawdzianu w dotychczasowym życiu przystąpiło w sumie 269,5 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników oraz 41 tys. abiturientów z roczników poprzednich. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PILNE: Przerwano maturę. Wiadomo już kto stoi za “alarmami bombowymi”?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Matura z matematyki spędzała sen z powiek wielu uczniom. Polegała na części testowej gdzie należało zakreślić prawidłową odpowiedź oraz na zadaniach otwartych, w których trzeba było wykazać się wiedzą zdobytą we wcześniejszych latach spędzonych w szkole. Maksymalna ilość punktów jaką można było uzyskać to 50, aby zdać suma punktów powinna stanowić 30% stawki maksymalnej. Na napisanie egzaminu maturzyści mieli 170 minut.

Matura matematyka 2019
Matura z matematyki 2019, Wikimedia Commons,
Lubiewalbrzych
CC BY-SA 4.0

Zdania uczniów podzielone

Oczywiście rzeczą oczywistą jest, że dla jednych zdających zadania były wyjątkowo proste a dla innych koszmarnie trudne. Cała sieć podzielona dziś została na dwa hasztagi:

1. urabura izi matura
2. cotobyło#matura2019

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Matematyka 2019 z matematyki pytania i odpowiedzi

Już wkrótce opublikujemy wszystkie pytania i odpowiedzi z dzisiejszego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Już 9 maja odbędzie się matura z matematyki na poziomie rozszerzonym. A jak to wyglądało rok wcześniej?

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna burza! Nauczyciele jednak dostaną pełne pensje? Jest przepis

Jak podaje Fakt.pl : „W 2018 roku w liceach egzamin pisemny z matematyki zdało 87 proc. maturzystów (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 61 proc., na rozszerzonym – 37 proc.). Z kolei w technikach egzamin pisemny z matematyki zdało 75 proc. maturzystów (średni wynik na poziomie podstawowym to 45 proc., na rozszerzonym – 17 proc.).” – czytamy na stronie internetowej. 

Mamy nadzieję, że wszystkim poszło wyśmienicie, a śmiałkom którzy zdecydowali się na egzamin maturalny rozszerzony życzymy już teraz dużo szczęścia!

Czytaj również:

1. Wpadka Magdy Gessler! To mocno podważa jej autorytet. Wyciągnęli niewygodny fakt [FOTO]
2. Czegoś takiego jeszcze nie było! Tesco podjęło desperacki krok. Klienci są zachwyceni
3. Julia Wieniawa zaliczyła ogromną wpadkę! Zapomniała zakryć jeden “szczegół”
4. Już w maju kolejny gigantyczny protest. Ucierpią zwykli ludzie. Żądania szokują!
5. Beata Szydło zaatakowana na spotkaniu! “Spier***ać!” Szczyt chamstwa
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →