Nowe obostrzenia w Polsce! Niedzielski właśnie potwierdził

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Adam Niedzielski zdradził najpierw, że w przypadku wystąpienia w Polsce czwartej fali, obostrzeniami w pierwszej kolejności będą dotknięci mieszkańcy regionów z najsłabszym wskaźnikiem zaszczepienia. Minister podał również wskaźniki według których będą wprowadzane nowe obostrzenia w Polsce.

Czytaj też: Ludzie wypoczywali na plaży gdy nagle doszło do tragedii. Przerażające nagranie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pewną rzeczą stało się już to, że restrykcje wprowadzane będą w pierwszej kolejności tam, gdzie zaszczepiło się najmniej osób. Podano również wskaźniki według których nowe obostrzenia będą nakładane na kolejne regiony. Limit zakażeń będzie decydował o tym gdzie i jakie restrykcje wprowadzić.

“W pierwszej kolejności obostrzeniami będą objęte tereny o najniższym poziomie wyszczepienia. […] do poziomu poniżej 1000 zakażeń na dobę nie będziemy wprowadzali obostrzeń”– przekazał Adam Niedzielski.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nowe obostrzenia w Polsce

Po raz kolejny potwierdzono także, że obecnie 80% pojawiających się zakażeń koronawirusem to wariant Delta.

“Z wielką uwagą przyglądamy się wskaźnikowi reprodukcji wirusa, czyli tzw. wskaźnikowi R, który pokazuje, ile osób jest zakażanych przez osobę chorą. W tej chwili dla naszego kraju ten wskaźnik wynosi już ponad jeden. Na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o wartość wskaźnika R, plasuje się woj. podkarpackie – 1,36, na drugim – woj. warmińsko-mazurskie – 1,31, a następnie woj. małopolskie, woj. śląskie i woj. opolskie” – informuje wiceminister Waldemar Kraska.

Zobacz także: Nastolatek zadrwił ze starszego mężczyzny na plaży. Jego odpowiedź to hit! Szybka karma

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Adam Niedzielski powiedział, że obecnie mamy do czynienia ze wzrostem, na [poziomie 20%, jednak nie należy spodziewać się w najbliższych tygodniach spadku, a wzrostu zakażeń. Poinformował też, że warto się szczepić ponieważ szczepionka dobrze wpływa na przebieg choroby i może nas uchronić.

Gdyby te zasady miały wejść w życie dziś, to w pierwszej kolejności nowe obostrzenia w Polsce weszły by w województwie podkarpackim oraz małopolskim.

Dajcie znać w komentarzach co na ten temat sądzicie.

Minister podał również wskaźniki według których będą wprowadzane nowe obostrzenia w Polsce. Wszystko już jasne
Podano wskaźniki według których będą wprowadzane nowe obostrzenia w Polsce

Źródło: Interia

Polecamy również:

Ostatnie słowa 19-letniej Basi mrożą krew w żyłach. To co krzyczała, świadkowie zapamiętają do końca życia

22-latek odciął sobie uszy i nos. Jego wygląd przeraża!

Miał dość tego jak wygląda klatka schodowa. To co z nią zrobił zapiera dech!

Polska zaatakowana przez amerykańskich senatorów! List otwarty zobaczyli wszyscy. Sprawa jest bardzo poważna

Wstrząsające słowa niemieckiego eksperta ds. szczepień dzieci! To poszło na żywo

Szokujące słowa Niedzielskiego. Realizuje się czarny scenariusz, zaczęło się

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →