Od dzisiaj nowe wytyczne rządu! Musisz to wiedzieć

Od 6 czerwca następuje zniesienie niektórych zakazów, obostrzenia nieco się zluzują, będą obowiązywać nowe wytyczne rządu. Wielu na to czekało.

Polacy na to czekali. Po miesiącach izolacji i kwarantanny następuje stopniowe uwalnianie gospodarki w tym usług rozrywkowych oraz zdrowotnych i rekreacyjnych. Od dzisiaj czyli 6 czerwca otwarte zostają m.in. kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie. Funkcjonowanie wznawiają też organizatorzy kongresów i targów.

Czytaj też: Stan Borys pokazał szokującą relację z zamieszek w Nowym Jorku. Przerażające

Wszyscy właściciele wymienionych wyżej lokali będą musieli jednak przestrzegać bardzo restrykcyjnych zaleceń rządu dotyczących czystości, higieny. Reżim sanitarny jest obowiązkowy dla każdego punktu bez wyjątku.

Nowe wytyczne rządu i zniesienie niektórych zakazów od 6 czerwca

Wszystkie wytyczne wskazane w wyżej wymienionym dokumencie powstały w ścisłej współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym . Jest to zbiór zasad jakich każdy musi przestrzegać. Poniżej podajemy wszystkie najważniejsze zasady jakie od dziś będą obowiązywać w lokalach.

W takim miejscu jak siłownia czy fitness klub będzie dozwolona ograniczona liczba klientów zależna od powierzchni punktu (1 osoba na 10 m kw.). Ponadto każde urządzenia będzie musiało być za każdy razem dezynfekowane gdy ktoś go użyje. Sprzęty do ćwiczeń muszą stać od siebie co 1,5 metra.

W parkach rozrywki cały personel musi być wyposażony w maseczki, przyłbice oraz rękawiczki. Konieczne jest również dezynfekowanie toalet, wind, blatów, klamek, poręczy, uchwytów, kołowrotków, biletomatów oraz innych, często dotykanych powierzchni.

Jeżeli chodzi o baseny, to liczba osób korzystających na raz z jednego zbiornika nie może przekroczyć 50% maksymalnego obłożenia jednocześnie – szczególnie w bardzo dużych obiektach – liczba osób nie może przekroczyć 150.

Wszystkie niezbędne dane opublikowano na stornach: www.gov.pl/web/rozwoj/wytyczne-dla-branz . Tam tez przeczytacie państwo o obostrzeniach i rygorach sanitarnych wszystkich otwartych i dopuszczonych do ruchu obiektów usługowych w Polsce. Zluzowanie obostrzeń następuje w wyniku 4 etapu odmrażania gospodarki w Polsce.

Źródło: Interia, PAP

Od 6  czerwca następuje zniesienie niektórych zakazów, obostrzenia nieco się zluzują, będa obowiązywac nowe wytyczne rządu. Wielu na to czekało
Od 6 czerwca następuje zniesienie niektórych zakazów, obostrzenia nieco się zluzują, będą obowiązywać nowe wytyczne rządu. Wielu na to czekało

Polecamy także:

Żenująca i wstydliwa wpadka na wizji! Widzowie nigdy tego nie zapomną

Wojewódzki pokazał jak mieszka. Szczęki opadają

A jednak! TVP podjęło decyzję w sprawie Nowakowskiej

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →