Horror w ośrodku dla dzieci. To co im zrobili jest niewyobrażalne!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ośrodek Socjoterapii Warszawa, przemoc wobec dzieci. Często słyszymy o różnych przypadkach nieprawidłowości w państwowych placówkach wychowawczych, tym razem jednak relacja jest wstrząsająca. Mowa tu o warszawskim Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 7. Podopieczni opowiadają o bestialskim traktowaniu ich przez wychowawców.

Upokarzanym wychowankom kazano robić przysiady nago, zastraszano oraz bito kijami. Śledztwo zawdzięczamy reporterowi Eski Szymonowi Kępce. Mimo wielu wypowiedzi byłych i obecnych wychowanków, jak i opiekunów wszyscy chcieli zachować anonimowość.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Epokowa wpadka Petru! I to podczas kampanii

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przy ul. Osowskiej w Warszawie jest miejscem, w którym schronienie znajduje około 80 osób w wieku od 13 do 18 lat. Młodzież ta mieszka i uczy się w Ośrodku. Przez ostatnie 10 lat, według doniesień poszkodowanych dochodziło tam wielokrotnie do przypadków przemocy tak fizycznej, jak psychicznej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przemoc wobec dzieci

przemoc wobec dzieci, ośrodek socjoterapii Warszawa
przemoc wobec dzieci, ośrodek socjoterapii Warszawa

„Przed sylwestrem siedzieliśmy z kolegą w kabinie i nagle patrzę, wysuwa się kij od szczotki. Najpierw uderzył mojego kolegę (…) Zaraz mi się wysunął kij spod kabiny i też dostałem. Zdenerwowałem się, otworzyłem drzwi. Stał tam wychowawca” – relacjonuje wychowanek.

Według raportu Rzecznika Praw Obywatelskich pierwsze przypadki przemocy miały swoje miejsce już w 2011 roku. Przeczytać tam można, że spora część wychowawców stosuje kary cielesne, a także wzywa wychowanków, często używając wulgaryzmów i siły fizycznej.

„Takie sygnały docierały, że chłopcy byli zabierani do jednego z pokojów i tam uderzani, w taki sposób, żeby nie było widać. Też chłopcy mówili o tym, że wychowawcy bardzo źle się do nich odnoszą, że zdarzały się przypadki bicia kijem od szczotki po kostkach podczas korzystania z toalety.” – dodaje anonimowo jeden z pracowników ośrodka.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ZOBACZ TAKŻE: Magda Gessler wyznała prawdę o alkoholu. Ma dość

Po anonimowym zgłoszeniu problemu na Niebieskiej Linii w 2018 Kuratorium Oświaty przeprowadziło kolejną kontrolę ośrodka. Wynikło z niej, że cześć wychowanków doświadcza tam zachowań przemocowych ze strony wychowawców. Takim stwierdzeniom zaprzecza dyrekcja ośrodka, która twierdzi, że faktycznie dochodzi do spięć między podopiecznymi i wychowawcami, nie ma tam jednak mowy o jakiejkolwiek przemocy.

Ośrodek Socjoterapii Warszawa: Zeznania pracowników

Jak twierdzi jeden z pracowników, dyrektor zastraszał pracowników chcących zgłosić zaistniałe problemy, grożąc im zwolnieniami dyscyplinarnymi.

„Sygnały o przemocy głównie psychicznej i fizycznej dochodziły do mnie od kilku lat. Pojawiały się informacje pisemne, donosy do różnych instytucji, ale po otrzymaniu takich pism dyrektor zastraszał nas – pracowników podczas rad pedagogicznych, że będziemy zwalniani za nielojalne zachowania.”

Po kilku miesiącach przeprowadzono w ośrodku kolejną kontrolę, która wykazała liczne przypadki przemocy fizycznej, jak i psychicznej. Ten raport zarzucił dyrektorowi ośrodka nie wykonywanie swoich zadań oraz brak poszanowania dla praw dziecka.

Jak twierdzi były wychowanek placówki przemoc w ośrodku była zawsze, tak w przeszłości jak i teraz.

ZOBACZ WIĘCEJ: Wojewódzki chciał ośmieszyć Gąsiewska durnym pytaniem. Jej reakcja natychmiastowa!

„Musiałem robić przysiady nago, miałem robione testy na obecność używek bez zgody mojej mamy. Sprawa została zamieciona pod dywan. Dyrektor wiedział o tym, (…) sam mówił żebym nikomu o tym nie wspominał”

Biuro Edukacji miasta stołecznego Warszawy cały czas prowadzi dochodzenie w sprawie ośrodka. Według przedstawicieli Biura po październikowej kontroli nie odnotowano kolejnych przypadków przemocy.

źródło: fakt.pl/interia.pl

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Polska będzie sparaliżowana. Kolejny protest
„Świat według Kiepskich” miał zniknąć! Choroba dopadła nie tylko Kotysa. To najważniejsza osoba w serialu!
Gąsiewska dodała gorące zdjęcie. Pokazała za dużo?
Mazurek uciszył Lubnauer jednym zdaniem. To trzeba zobaczyć! (wideo)
Morawiecki powiedział prawdę o 447! To usłyszał cały świat

przemoc wobec dzieci, ośrodek socjoterapii Warszawa

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →