Horror w ośrodku dla dzieci. To co im zrobili jest niewyobrażalne!

Udostępnij:

Ośrodek Socjoterapii Warszawa, przemoc wobec dzieci. Często słyszymy o różnych przypadkach nieprawidłowości w państwowych placówkach wychowawczych, tym razem jednak relacja jest wstrząsająca. Mowa tu o warszawskim Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 7. Podopieczni opowiadają o bestialskim traktowaniu ich przez wychowawców.

Upokarzanym wychowankom kazano robić przysiady nago, zastraszano oraz bito kijami. Śledztwo zawdzięczamy reporterowi Eski Szymonowi Kępce. Mimo wielu wypowiedzi byłych i obecnych wychowanków, jak i opiekunów wszyscy chcieli zachować anonimowość.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Epokowa wpadka Petru! I to podczas kampanii

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przy ul. Osowskiej w Warszawie jest miejscem, w którym schronienie znajduje około 80 osób w wieku od 13 do 18 lat. Młodzież ta mieszka i uczy się w Ośrodku. Przez ostatnie 10 lat, według doniesień poszkodowanych dochodziło tam wielokrotnie do przypadków przemocy tak fizycznej, jak psychicznej.

Przemoc wobec dzieci

przemoc wobec dzieci, ośrodek socjoterapii Warszawa
przemoc wobec dzieci, ośrodek socjoterapii Warszawa

„Przed sylwestrem siedzieliśmy z kolegą w kabinie i nagle patrzę, wysuwa się kij od szczotki. Najpierw uderzył mojego kolegę (…) Zaraz mi się wysunął kij spod kabiny i też dostałem. Zdenerwowałem się, otworzyłem drzwi. Stał tam wychowawca” – relacjonuje wychowanek.

Według raportu Rzecznika Praw Obywatelskich pierwsze przypadki przemocy miały swoje miejsce już w 2011 roku. Przeczytać tam można, że spora część wychowawców stosuje kary cielesne, a także wzywa wychowanków, często używając wulgaryzmów i siły fizycznej.

„Takie sygnały docierały, że chłopcy byli zabierani do jednego z pokojów i tam uderzani, w taki sposób, żeby nie było widać. Też chłopcy mówili o tym, że wychowawcy bardzo źle się do nich odnoszą, że zdarzały się przypadki bicia kijem od szczotki po kostkach podczas korzystania z toalety.” – dodaje anonimowo jeden z pracowników ośrodka.

ZOBACZ TAKŻE: Magda Gessler wyznała prawdę o alkoholu. Ma dość

Po anonimowym zgłoszeniu problemu na Niebieskiej Linii w 2018 Kuratorium Oświaty przeprowadziło kolejną kontrolę ośrodka. Wynikło z niej, że cześć wychowanków doświadcza tam zachowań przemocowych ze strony wychowawców. Takim stwierdzeniom zaprzecza dyrekcja ośrodka, która twierdzi, że faktycznie dochodzi do spięć między podopiecznymi i wychowawcami, nie ma tam jednak mowy o jakiejkolwiek przemocy.

Ośrodek Socjoterapii Warszawa: Zeznania pracowników

Jak twierdzi jeden z pracowników, dyrektor zastraszał pracowników chcących zgłosić zaistniałe problemy, grożąc im zwolnieniami dyscyplinarnymi.

„Sygnały o przemocy głównie psychicznej i fizycznej dochodziły do mnie od kilku lat. Pojawiały się informacje pisemne, donosy do różnych instytucji, ale po otrzymaniu takich pism dyrektor zastraszał nas – pracowników podczas rad pedagogicznych, że będziemy zwalniani za nielojalne zachowania.”

Po kilku miesiącach przeprowadzono w ośrodku kolejną kontrolę, która wykazała liczne przypadki przemocy fizycznej, jak i psychicznej. Ten raport zarzucił dyrektorowi ośrodka nie wykonywanie swoich zadań oraz brak poszanowania dla praw dziecka.

Jak twierdzi były wychowanek placówki przemoc w ośrodku była zawsze, tak w przeszłości jak i teraz.

ZOBACZ WIĘCEJ: Wojewódzki chciał ośmieszyć Gąsiewska durnym pytaniem. Jej reakcja natychmiastowa!

„Musiałem robić przysiady nago, miałem robione testy na obecność używek bez zgody mojej mamy. Sprawa została zamieciona pod dywan. Dyrektor wiedział o tym, (…) sam mówił żebym nikomu o tym nie wspominał”

Biuro Edukacji miasta stołecznego Warszawy cały czas prowadzi dochodzenie w sprawie ośrodka. Według przedstawicieli Biura po październikowej kontroli nie odnotowano kolejnych przypadków przemocy.

źródło: fakt.pl/interia.pl

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Polska będzie sparaliżowana. Kolejny protest
„Świat według Kiepskich” miał zniknąć! Choroba dopadła nie tylko Kotysa. To najważniejsza osoba w serialu!
Gąsiewska dodała gorące zdjęcie. Pokazała za dużo?
Mazurek uciszył Lubnauer jednym zdaniem. To trzeba zobaczyć! (wideo)
Morawiecki powiedział prawdę o 447! To usłyszał cały świat

przemoc wobec dzieci, ośrodek socjoterapii Warszawa

loading...

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →