Oto szczegółowy skład Coca-Coli! Po przeczytaniu tego artykułu już więcej się jej nie napijesz!

Udostępnij:
W 2006 roku w Turcji, po raz pierwszy na świecie wszczęto postępowanie sądowe przeciwko Coca-Coli  w związku ze składem jego napoju.

Na etykiecie zazwyczaj jest mowa, że Coca-Cola zawiera cukier, kwas fosforowy, kofeinę, karmel, dwutlenek węgla i trochę „ekstraktu”. Ten ekstrakt właśnie wywołał podejrzenie.

Koncern Coca-Cola został zmuszony do ujawnienia tajemnicy, z czego właściwie robi colę.

Jest to płyn uzyskany z owada Cochineal, żyjącego na Wyspach Kanaryjskich i w Meksyku.

Owad przysysa się do rośliny, pije z niej sok i nigdy nie rusza się z miejsca. Dla tego owada przygotowuje się specjalne pola.

Owady zbierają mieszkańcy wiosek…

Z samic i jaj tych owadów powstaje pigment, który nazywa się karminem/koszenilą.

Barwi on coca-colę na kolor brązowy. Suszone koszenily wyglądają jak rodzynki, ale w rzeczywistości to owady!

Teraz już wiemy, co oznacza słowo „Koka” w nazwie napoju.

A teraz, co skrywa się pod słowem „Kola”.

Aby to zrobić, trzeba opowiedzieć historię pracownika, który spędził 23 lata, pracując w fabryce Coca-Coli:

„Surowcem do coli są…

>>>CZYTAJ DALEJ<<<

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");