Aktualizacja: „Pacjentka z Poznania nie żyje”. Obrzydliwy fake news krąży w sieci!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce: „Pacjentka z Poznania nie żyje”, obrzydliwy fake news krąży w sieci – znamy i podajemy prawdziwy stan zdrowia kobiet z koronawirusem, które znajdują się w poznańskim szpitalu.

AKTUALIZACJA godzina 13:06 : własnie media obiegła wiadomość o śmierci pacjentki z Poznania. Kobieta zmarła dziś w szpitalu w Poznaniu. Więcej na ten temat TUTAJ

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pierwszy przypadek osoby z koronawirusem w Wielkopolsce potwierdzono w poniedziałek u 57-letniej kobiety. Aktualnie mieszkanka Poznania przebywa na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Z relacji lekarzy wynika, że u kobiety wystąpiły typowe objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym. Pacjentka jest podłączona do respiratora i jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Pacjentka z Poznania nie żyje – paskudny fake news obiegł internet

Na ten moment sytuacja w Polsce pod kątem rozwoju koronawirusa wciąż nie jest zła. Koronawirus w Polsce poszerza grono osób zarażonych, lecz nie są to wciąż liczby, które dziś notuje się na zachodzie i południu kontynentu. W sieci możemy spotkać szereg informacji mówiących o pierwszych zgonach w Polsce, lecz są one informacjami fałszywymi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Mężczyzna zmarł podczas wywiadu na żywo. Nie uwierzysz o czym mówił

Fake news z Poznania

Niestety koronawirus w Polsce jest wykorzystywany do siania paniki: „Pacjentka z Poznania nie żyje” – obrzydliwy fake news o takiej treści krąży w sieci, my jednak znamy prawdziwy stan zdrowia kobiet z koronawirusem. Stan najstarszej z kobiet jest bardzo ciężki, lecz wbrew informacji krążącej po internecie – kobieta żyje. Z kolei druga z kobiet znajdująca się na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu – jest w stanie dobrym.

Fake news o śmierci pacjentki chorej na SARS

Czytaj też: Lemieszewski z Big Brother nabija się z Polaków- nie do wiary co powiedział o koronawirusie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Stan pierwszej zarażonej jest określany jako ciężki, krytyczny. Wczoraj zdiagnozowana pacjentka czuje się dobrze” – powiedziała w czwartek Joanna Żabierek.

Aktualnie w Polsce jest stwierdzonych ponad 40 przypadków zarażeń na koronawirusa. Ubiegłej doby przybyło 11 osób, u których badania potwierdziły zarażenie wirusem SARS. Zaleca się ograniczenie wyjść w większe skupiska ludzi.

Koronawirus w Polsce: "Pacjentka z Poznania nie żyje", obrzydliwy fake news krąży w sieci, znamy prawdziwy stan zdrowia kobiet z koronawirusem
Koronawirus w Polsce: „Pacjentka z Poznania nie żyje”, obrzydliwy fake news krąży w sieci, znamy prawdziwy stan zdrowia kobiet z koronawirusem

Źródło: Facebook, Interia

Polecamy także:

WHO ogłosiło pandemię. Sytuacja wymyka się spod kontroli

Nowe zachorowania w Polsce. Kolejny pacjent w stanie ciężkim

Bojkotu TVP ciąg dalszy. Znany zespół odmówił występu

To może Cię również zainteresować:

Gessler puściły nerwy! Rzuciła się na swoich fanów

Co on włożył sobie do buzi? Wojewódzki szokuje na Insta

Królikowski chciał popełnić samobójstwo. Szokujące fakty

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →