Wstrząsające informacje o pandemii. Nie mają co do tego wątpliwości

Pandemia koronawirusa: Uniwersytet Hopkinsa opublikował przerażające dane odnośnie pandemii, według nich choroba przyspiesza, liczba zarażonych przekroczyła już 18 milionów ludzi na całym świecie.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore zdecydował się na opublikowanie danych, które zbierano tam od początku walki z pandemią koronawirusa. Informacje, które zebrali naukowcy każdego mogą wprawić w niepokój. Według ich analiz (dane zbierane były do dnia 3 sierpnia 2020 roku) na całym świecie koronawirusem zdążyło zarazić się już ponad 18 milionów ludzi (dokładna liczba to 18 017 556). Z czego najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19 zanotowano w Stanach Zjednoczonych, a także Brazylii. Niestety z powodu zakażenia zmarło już również prawie 700 tysięcy chorych.

Czytaj też: Nieuleczalna choroba zmieniła Boczka z „Kiepskich”. Nigdy tak nie wyglądał

Pandemia koronawirusa: Uniwersytet Hopkinsa opublikował dane, liczba zarażonych to 18 mln, choroba przyspiesza

Uniwersytet Hopkinsa podaje, że do tej pory w USA odnotowano 4 666 027 przypadków zachorowań. Również w Stanach zjednoczonych zmarło najwięcej osób, bo aż 154 841. Najgorsza sytuacja jest także w Brazylii, gdzie w tym momencie jest 2 733 677 chorych i w Indiach, tam odnotowano 1 750 723 przypadków. Jeszcze tylko w dwóch krajach odnotowano ponad pół miliona zachorowań. Są to Rosja z 849 277 chorymi na koronawirusa, a także RPA, gdzie wykryto 511 485 przypadków. W Europie w tym niechlubnym rankingu przoduje Wielka Brytania z 306 317 zarażonymi.

Zobacz również: Polacy wstrzymali oddech. Szumowski zapowiedział radykalne działania. Już w tym tygodniu

Największa oficjalna liczba zgonów poza USA miała miejsce w Brazylii, gdzie zmarło 94 104 osób, a także w Meksyku, tam odnotowano 47 746 ofiar. Naukowcy z Uniwersytetu Hopkinsa w Baltimore podejrzewają jednak, że liczba zarażeń i zgonów w obu przypadkach jest dużo większa niż podają to statystyki.

Dane zebrane przez naukowców pokazują, że pandemia koronawirusa przyspiesza

Naukowcy biją na alarm, gdyż według analizy zachorowańna świecie koronawirus SARS-Cov-2 znacznie przyspieszył. Na początku światowej walki z nim, czyli w kwietniu i maju, każdy kolejny milion zakażeń notowany był co 10 do 15 dni. Ostatni milion chorych natomiast, pojawił się w niespełna 4 dni.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Miała 6 lat, gdy matka sprzedała ją pedofilom. „Gwałcili mnie na zmianę, gdy protestowałam pokazywali ciała martwych dziewczynek”…

Ludzie boją się tam chodzić. Najgorsze miejsce na ziemi, las samobójców (zdjęcia 18+)

Wałęsa obraził Polaków i prezydenta! Tak chamskiego zachowania dawno nie widzieliśmy

, , , , , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →