Ogromna zmiana właśnie weszła w życie! Dotyczy wszystkich Polaków

Pandemia w Polsce wybuchła w marcu w Zielonej Górze. Wtedy nikt nie wiedział jaki dokładnie będzie miała przebieg w naszym kraju. Rząd zadziałał dość szybko wprowadzając ogrom obostrzeń aby jak najbardziej zminimalizować niewątpliwe ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa. Nowa zasada obowiązuje od 3 lipca oficjalnie, dlatego wszyscy wybierający się na wczasy za granice musza koniecznie zapoznać się z tymi zapisami.

Poważna zmiana w Polsce. Resort Zdrowia już podjął decyzję

Jak pokazują dane, decyzje podjęte wtedy przez rząd przyniosły dobre rezultaty. W Polsce nie doszło do paraliżu na skutek niebywałej ilości zakażonych i przede wszystkim zgonów. Wszyscy w tym czasie obserwowali Włochy oraz przerażającą sytuację również w Hiszpanii oraz stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Była żona wiśniewskiego przechodzi przez koszmar. Tak źle jeszcze nie było

W Unii Europejskiej wskazywano nasz kraj jako przykład postępowania w krytycznej sytuacji.

Wśród wielu obostrzeń, nakazów i zakazów jakie zostały wprowadzone w Polsce znalazł się obowiązek odbycia dwutygodniowej kwarantanny przy wjeździe do Polski zza granicy. Policja oraz Straż Miejska mieli obowiązek sprawdzać czy osoba, która powinna być w izolacji, faktycznie stosuje się do nakazu. Za złamanie powyższego obostrzenia groziły bardzo poważne konsekwencje i wysokie kary finansowe.

Dziś pomimo wciąż pojawiających się nowych zakażeń i zgonów, sytuacja jest na tyle opanowana, że rząd postanowił stopniowo odmrażać gospodarkę i ściągać z Polaków zakazy i nakazy, które wcześniej nałożył .

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję

Teraz Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną i ostateczną decyzję po której wiele się zmieni. Rząd postanowił znieść bezwzględny obowiązek odbywania dwutygodniowej kwarantanny, wprowadził jednak w to miejsce inne zasady, jednakże mniej restrykcyjne. Szczególnie powinny zapoznać się z tymi zapisami osoby, które na wakacje postanowiły się wybrać za granicę. Dotyczy to również osób pracujących poza granicami Polski. To ogromna zmiana.

Zobacz również: Szokująca kwota! Tyle zarobił Martyniuk za 30 sekundową reklamę. To chore

Jeszcze nie dawno, absolutnie każda osoba przekraczająca granice z Polską była poddawana obowiązkowej kwarantannie. Od 3 lipca obowiązuje nowe prawo według którego możemy bez przeszkód swobodnie podróżować również poza granice UE.

„Analiza sytuacji epidemicznej w Polsce pozwala na generalne wykreślenie obywateli Rzeczypospolitej Polskiej z zakresu obowiązywania przedmiotowego rozporządzenia i zaprzestanie kierowania ich, po przekroczeniu granicy zewnętrznej UE, na obowiązkową kwarantannę – podkreślono w komunikacie na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Projekt rozporządzenia nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na jego szczególny charakter i konieczność jego pilnego wejścia w życie. Zatem podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji„- wyjaśniono.

W związku z rekomendacjami Komisji Europejskiej w tym zakresie, celowe jest wyłącznie wspomnianej grupy osób z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej„- napisano, podkreślając, że rozporządzenie dotyczy również pozostałych obywateli krajów Unii Europejskiej

Źródło: Wprost

Zobacz również:

Viki Gabor wyznała bolesną prawdę. Serce krwawi

Makabryczna pomyłka! Gąsiewska zapamięta to do końca życia

Zarobki Wojewódzkiego ujawnione! To się nie mieści w głowie

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →