Resort Zdrowia właśnie podjął ostateczną decyzję! Drastyczna zmiana bardzo ważnego nakazu

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pandemia w Polsce wybuchła w marcu w Zielonej Górze. Wtedy nikt nie wiedział jaki dokładnie będzie miała przebieg w naszym kraju. Rząd zadziałał dość szybko wprowadzając ogrom obostrzeń aby jak najbardziej zminimalizować niewątpliwe ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Poważna zmiana w Polsce. Resort Zdrowia już podjął decyzję

Jak pokazują dane, decyzje podjęte wtedy przez rząd przyniosły dobre rezultaty. W Polsce nie doszło do paraliżu na skutek niebywałej ilości zakażonych i przede wszystkim zgonów. Wszyscy w tym czasie obserwowali Włochy oraz przerażającą sytuację również w Hiszpanii oraz stanach Zjednoczonych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Sensacja! Manowska została przyłapana. To stało się na planie „Rolnik Szuka Żony”

W Unii Europejskiej wskazywano nasz kraj jako przykład postępowania w krytycznej sytuacji.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wśród wielu obostrzeń, nakazów i zakazów jakie zostały wprowadzone w Polsce znalazł się obowiązek odbycia dwutygodniowej kwarantanny przy wjeździe do Polski zza granicy. Policja oraz Straż Miejska mieli obowiązek sprawdzać czy osoba, która powinna być w izolacji, faktycznie stosuje się do nakazu. Za złamanie powyższego obostrzenia groziły bardzo poważne konsekwencje i wysokie kary finansowe.

Dziś pomimo wciąż pojawiających się nowych zakażeń i zgonów, sytuacja jest na tyle opanowana, że rząd postanowił stopniowo odmrażać gospodarkę i ściągać z Polaków zakazy i nakazy, które wcześniej nałożył .

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję

Teraz Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną i ostateczną decyzję po której wiele się zmieni. Rząd postanowił znieść bezwzględny obowiązek odbywania dwutygodniowej kwarantanny, wprowadził jednak w to miejsce inne zasady, jednakże mniej restrykcyjne. Dotyczą one osób, u których wynik testu na koronawirusa wyszedł ujemny.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: To koniec Durczoka! Wstrząsające doniesienia mediów

Portal Wprost.pl podał, że 1 lipca w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację wyżej wspomnianego rozporządzenia. Mówi ono, że osoba uzyskująca wynik ujemny po badaniu na obecność Sars-Cov-2, po tym jak otrzymane dane zostaną wprowadzone do systemu teleinformatycznego ma odbyć 24-godzinną kwarantannę. Co jednak ważne – taka próbka nie może zostać pobrana od osoby wcześniej niż na 7 dzień od momentu powstania ryzyka zakażenia.

Czytaj także: Blanka Lipińska nago na plaży! Ludzie byli w szoku gdy to zobaczyli

– Kwarantanna może zakończyć się też po 14 dniach, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu odpowiednio narażenia albo styczności, w przypadkach gdy badanie, o którym mowa wyżej, nie zostanie wykonane – podano na stronie Wprost.pl.

Źródło: Wprost

Zobacz również:

Stockinger zdobył się na szczere wyznanie. To był koszmar

Przerażający widok. Co się dzieje z Gardias? Wygląda bardzo źle

Magda Gessler pijana? Ludzie łapali się za głowy, są wściekli

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →