Papież Benedykt XVI w fatalnym stanie. Jest bardzo źle

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Stan zdrowia Benedykt XVI zdecydowanie ulega pogorszeniu. Papież-emeryt jest w coraz słabszej formie fizycznej — informuję ksiądz Georg Ratzinger, brat papieża. Mimo to Papież — emeryt stara się wykonywać codzienne czynności, które od lat należą do jego codziennego planu dnia. Papież Benedykt choroba, Papież emeryt, Papież Benedykt umiera.

Benedykt XVI ma aktualnie 95 lat. Od ponad roku dochodzą informację o jego pogarszającym się, stanie zdrowia, który jednak nie wpływa na świadomość emerytowanego biskupa Rzymu. Papież boryka się z postępujący paraliżem. Niestety są obawy, że z tego powodu długo może nie wytrzymać jego serce.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polecamy przeczytać: Skandal w TVP. Słynny dziennikarz wyrzucony! Powód przeraża

Papież Benedykt choroba

Polecamy przeczytać: Skandal! Zdrójkowski z Rodzinka.pl zrobił awanturę. „Cham!”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aktualnie Benedykt XVI żyje w klasztorze przy Ogrodach Watykańskich. W codziennych czynnościach pomoc muszą mu udzielać pielęgniarki. Niestety aktualny stan zdrowia papieża nie pozwala mu na samodzielne poruszanie się. Papież na wszelkie spacery wybiera się z pomocą balkoniku.

Polecamy również: Koniec sklepów Biedronka Lidl! To ich zniszczy

Polecamy również: Putin się wścieknie! Ostra deklaracja Morawieckiego

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Papież Benedykt XVI choroba.  Papież emeryt. Papież Benedykt umiera.
Papież Benedykt XVI choroba. Papież emeryt. Papież Benedykt umiera.

Papież Benedykt XVI. Wierni martwią się

Benedykta bardzo wzrusza troska wiernych o jego zdrowie, dlatego papież emeryt z tego powodu zdecydował się na napisanie listu do redakcji gazety, która zdecydowała się na napisanie artykułu o jego aktualnym życiu, a przede wszystkim jego przebiegu. Była głowa kościoła potwierdziła przy tym, że ma coraz mniej sił niż zwykle. Papież cieszy się jednak, że otaczają go dobrzy ludzie, którzy towarzyszą mu w ostatnich chwilach na tym świecie.

– Wzruszyło mnie to, że wielu czytelników Pana gazety pragnie wiedzieć, jak spędzam ten ostatni okres mego życia. Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuję do Domu. To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku drogi, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić – napisał do właściciela „Neue Post”.

Abdykacja papież Benedykt XVI

Papież Benedykt XVI abdykował ze swojego stanowiska w 2013 roku, jednakże oficjalnym powodem tej precedensowej decyzji miał być między innymi stan zdrowia głowy kościoła. Dlatego w sprawie powstało wiele innych teorii oraz hipotez. Po Benedykcie XVI rządy w Stolicy Piotrowej objął Papież Franciszek, którego styl sprawowania swojej władzy nie wszystkim przypadł do gustu.

źródło: wp.pl, interia.pl

POLECAMY:

Przyjaciel Wojewódzkiego się wygadał! Chodzi o orientację
Polakom opadły szczęki. To co Cimoszewicz powiedział u Olejnik nie mieści się w głowie!
Generał ujawnia! III wojna światowa już trwa! Polska musi się obawiać tego
Putin się wścieknie! Ostra deklaracja Morawieckiego

Tagi: Papież Benedykt XVI choroba, Papież emeryt, Papież Benedykt umiera, dlatego, ponieważ, jednakże

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →