PILNE! Orkan Fryderyka uderzył w Polskę! Tragiczny bilans. To jeszcze nie KONIEC [FOTO]

Pozrywane dachy, poprzewracane auta, uszkodzone budynki i ponad 54 tys. odbiorców bez prądu – to skutki orkanu Fryderyka, który w nocy uderzył w Polskę. W związku z wichurą służby interweniowały ponad 700 razy. Ze skutkami nawałnicy w całej Polsce walczyło 3800 strażaków. Dwie osoby zostały lekko ranne. W związku z orkanem premier Mateusz Morawiecki zwołał poranną naradę szefów służb.

Orkan Fryderyka to lodowa burza, w której prędkość wiatru dochodzi do nawet 200 km/h. Śmiercionośny żywioł najpierw szalał w Europie Zachodniej. Napływają stamtąd doniesienia o ofiarach śmiertelnych.

Wskutek nawałnicy w Holandii zginęły trzy osoby, w Niemczech pięć, a w Belgii – jedna. Silny wiatr spowodował wiele zniszczeń i utrudnień komunikacyjnych. W Niemczech odwołano połączenia pociągowe na długich dystansach oraz odwołano kilka lotów w Monachium.

Skutki orkanu Fryderyka w Polsce

W naszym kraju obyło się bez ofiar śmiertelnych, ale wichura spowodowała olbrzymie szkody i utrudnienia.

W całej Polsce nawałnica uszkodziła 65 budynków mieszkalnych, w tym 45 mieszkalnych. W Strzelcach Opolskich wiatr zepchnął autobus do rowu. Nikt nie został ranny. W Krośnie (woj. podkarpackie) wiatr zerwał dach z pływalni. Na Opolszczyźnie silny wiatr przewracał pojazdy i spychał je ze śliskiej drogi. Z powodu przewróconych drzew nie kursowały pociągi na linii Warszawa-Radom. Odnotowano też utrudnienia na lotniskach w Warszawie, Modlinie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku oraz Szczecinie. Na wielu drogach panują utrudnienia.

W ciągu doby z powodu silnego wiatru straż interweniowała niemal 700 razy. Ze skutkami nawałnicy walczyło 3800 strażaków. 2 osoby zostały ranne.

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w związku z orkanem poranną naradę szefów służb.

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem w 10 województwach. Jak informują synoptycy, aktualnie centrum niżu jest nad Podlasiem i przesuwa się na wschód kraju.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →