Polakom opadły szczęki! Szokująca decyzja CBA, gorąco wokół Rydzyka

Centralne Biuro Antykorupcyjne po przeanalizowaniu dokumentów stwierdziło, że nie ma nieprawidłowości w przekazaniu przez wojewodę, na wniosek prezydenta Torunia, gruntów należących do Skarbu Państwa zakonowi redemptorystów ojca Tadeusza Rydzyka.

Przypomnijmy, zakon otrzymał w użytkowanie wartą ponad 380 tysięcy zł ziemię aż z 85-procentową bonifikatą (zapłacił niewiele ponad 10 tysięcy zł). Ponadto, redemptoryści dostali wspomnianą działkę w toruńskim Porcie Drzewnym w użytkowanie wieczyste bez przetargu. Sprawę do CBA zgłosił bydgoski poseł Michał Stasiński, który zwrócił uwagę, że przy oddanych zakonowi gruntach działa kawiarnia i księgarnia duchownych.

Tymczasem prawo jasno mówi o tym, że grunty państwowe nie mogą być zbywane podmiotom, prowadzącym na nich działalność zarobkową. Mimo wydania opinii w tej sprawie przez CBA, poseł Stasiński podtrzymuje swe zdanie o naruszeniu przepisów prawa w tej kwestii.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.