Polsat: Świat według Kiepskich kryje w sobie sekret. Ujawniono jaki!

Świat według Kiepskich Polsat. Serial, który od wielu lat gości w polskich domach. Początki serialu nie należały do najbardziej obiecujących. Nawet niektórzy aktorzy sceptycznie podchodzili do dalszej przyszłość sitcomu. Warto jednak pamiętać, że początki zazwyczaj bywają dosyć ciężkie i nieprzewidywalne. Warto jednak zacisnąć zęby i następnie święcić wielkie triumfy, tak jak to od lat robią twórcy Świata według Kiepskich. Ryszard Kotys, kultowe teksty Ferdka, ciekawostki

Świat według Kiepskich Polsat – to już ponad 20 lat

Polecamy przeczytać: Walduś z „Kiepskich” nagle zniknął z serialu. Wiemy dlaczego!

Świat według Kiepskich jest już z widzami Polsatu od ponad 20 lat. Emisja kultowego sitcomu rozpoczęła się dokładnie 16 marca 1999 roku. Warto podkreślić, iż odtwórca głównej roli serialu, czyli Andrzej Grabowski nie wróżył zbyt wielkiego sukcesu serialowy na początku jej produkcji. Wszystko jednak uległo zmianie i stosunkowo niedawno obchodziliśmy rocznice drugiej dekady, którą możemy spędzać przed telewizorem razem z rodziną Kiepskich.

Świat według Kiepskich Polsat, Ryszard Kotys, kultowe teksty Ferdka, ciekawostki
Świat według Kiepskich Polsat, Ryszard Kotys, kultowe teksty Ferdka, ciekawostki

Polecamy również: Skandal! Zdrójkowski z Rodzinka.pl zrobił awanturę. „Cham!”

Tylko Klan jest straszy

Sitcom Świat według Kiepskich jest jednym z najdłużej emitowanych seriali w Polsce. Emisja serialu rozpoczęła się w 1999 roku. Jest to spory kawał czasu. Jedynym serialem, który pod tym względem przebija produkcję Polsatu, jest serial Klan, którego produkcja trwa od 1997 roku.

Świat według Kiepskich Polsat – Co było inspiracją

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, co było pierwotnym źródłem i inspiracją do powstawania popularnego wśród milionów Polaków serialu. Nie była to koncepcja, która powstała od podstaw w głowie reżysera i scenarzystów. Inspiracją do powstawania serialu miał być amerykański serial komediowy — Świat według Bundych.

Świata według Kiepskich – kultowe teksty

Często na ulicy, w pracy, w szkole lub na spotkaniu ze znajomymi możemy się spotkać ze stwierdzeniem, że „Ważne, żeby zarobić, ale żeby się nie narobić”. Powiedzenie jest tak bardzo popularne, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jako pierwszy wypowiedział te słowa nie kto inny, a sam Ferdynand Kiepski, który słynie przede wszystkim z tego, że „w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem”.

Świat według Kiepskich – To warto wiedzieć

Z innych ciekawostek dotyczących serialu warto dodać, że utwór główny do serialu powstał z udziałem zespołu „Big Cyc”. Ferdynand Kiepski oraz Walduś są miłośnikami piłki nożnej, a ich ukochanym klubem jest Śląsk Wrocław. Kiepscy na co dzień mieszkają w kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4. W serialu epizodycznie wziął udział były reprezentant Polski — Sebastian Mila. Piłkarz został zaproszony do serialu ze względu na spore podobieństwo do Bartosz Żukowskiego, który od samego początku wciela się w postać Waldemara Kiepskiego.

POLECAMY:

Przyjaciel Wojewódzkiego się wygadał! Chodzi o orientację
Polakom opadły szczęki. To co Cimoszewicz powiedział u Olejnik nie mieści się w głowie!
Generał ujawnia! III wojna światowa już trwa! Polska musi się obawiać tego
Putin się wścieknie! Ostra deklaracja Morawieckiego

Tagi: Świat według Kiepskich Polsat, Ryszard Kotys, kultowe teksty Ferdka, ciekawostki

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →