Przerażające zeznania „najgorszego księdza pedofila”. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Były ksiądz i pedofil Gerald Ridsdale miał mówić ofiarom nadużyć seksualnych, że jego występki były „częścią Bożego dzieła”. Wykorzystał swoje stanowisko jako proboszcz w parafiach w zachodniej części stanu Wiktoria w Australii oraz to, że pochodziły z pobożnych katolickich rodzin aby zaprzyjaźniać się z dziećmi i gwałcić je.

Na jaw wychodzą kolejne obrzydliwe szczegóły działalności byłego już księdza Ridsdale. Do wykorzystywania seksualnego nieletnich miało dochodzić także w świątyniach. Jedną z dziewczynek kapłan miał zabrać do stoiska konfesjonalnego i wykorzystać seksualnie – powiedział prokurator Jeremy McWilliams. – Ridsdale powiedział jej: „Jezus umarł za nasze grzechy, aby mogły zostać odpuszczone, a jeśli przyzna się do tego grzechu, zostanie wybaczony ” – relacjonował śledczy.

Kapłan Gerald Ridsdale był kapelanem w szkołe w Ballarat, która była „rajem dla pedofilów i koszmarem dla uczniów”. Były kapłan był już skazany za molestowanie seksualne 53 dzieci.

W jednej z klas w Ballart, liczącej 33 uczniów, 12 z nich popełniło po latach samobójstwa. Sam ksiądz Ridsdale w chwili pojawienia się pierwszych oskarżeń został po prostu przeniesiony do innej parafii.

Źródło: theguardian.com

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →