Restauracje od maja tylko dla zaszczepionych? To nie żart

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Restauracje tylko dla zaszczepionych? Już wkrótce taki pomysł będzie dyskutowany w rządzie i jak się okazuje ma wielu zwolenników wśród których jest na przykład wicepremier Jarosław Gowin.

Czytaj też: Izba Dyscyplinarna nie zgodziła się na doprowadzenie Igora Tuleyi do prokuratury

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jego zdaniem konieczne jest odmrażanie gospodarki na szeroką skalę zaraz po weekendzie majowym.

W tej chwili najważniejsze jest to, żebyśmy się wszyscy szczepili, przestrzegali dalej tych rygorów sanitarnych. Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy zakrojone już na szeroką skalę odmrażanie całej gospodarki, tak żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie — powiedział Jarosław Gowin podczas czwartkowej konferencji jaka odbyła się w Lublinie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jarosław Gowin wspomniał, że odmrażanie gospodarki powinno zacząć się od handlu i usług.

Uważam, że tutaj obostrzenia powinny całkowicie zniknąć. Natomiast w trakcie maja, w zależności od tempa spadku poziomu zachorowań, tempa szczepień, uważam, że należy udostępnić – zwłaszcza dla osób zaszczepionych – usługi turystyczne, gastronomiczne, należy otworzyć kluby fitness” — stwierdził wicepremier.

Mam nadzieję, że turystyka, gastronomia, kluby fitness, a więc te branże, które są dotknięte najostrzejszymi ograniczeniami, będą mogły swobodnie zacząć funkcjonować od początku czerwca — dodał po chwili.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Restauracje tylko dla zaszczepionych?

Podczas konferencji zadano pytanie, czy osoby zaszczepione mogłyby już w maju korzystać na przykład z restauracji. Tutaj Jarosław Gowin ujawnił, że będzie to wkrótce dyskutowane w rządzie natomiast on sam jest wielkim zwolennikiem takiego rozwiązania. Wytłumaczył dlaczego.

Musimy wszyscy okazać solidarność z przedsiębiorcami, z reprezentantami tych branż. To jest polski kapitał. Jeśli chodzi o turystykę i gastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych — stwierdził wicepremier.

Czytaj też: Kim jest Bogusław Wojewódzki- ojciec gwiazdy TVN- co ukrywa Kuba?

Na podkreślenie swoich słów użył argumentów mówiących o podobnych zastosowaniach w innych krajach. Podkreślił natomiast, że wprowadzenie ich wymaga odpowiedniego oprogramowania informatycznego.

Moim zdaniem uruchomienie takich certyfikatów jest możliwe mniej więcej od połowy maja — powiedział Jarosław Gowin.

Konferencja o której mowa to Lubelskie Forum Gospodarcze zorganizowanego w Wyższej Szkole Innowacji i Ekonomii w Lublinie. Jarosław Gowin był gościem jednego z paneli dyskusyjnych przygotowanych w ramach wydarzenia.

Źródło: PAP, wPolityce

Polecamy również:

Atakowali Obajtka, a zapomnieli o Kropiwnickim? Ujawniono niewygodne fakty

Putin grozi, jest realne zagrożenie ataku ze strony Rosji

Nie żyje Mirosław Handke, słynny były minister edukacji

“Kazał mi robić chore rzeczy”. Hitler miał na jej punkcie obsesję! To ją zabiło

Fatalna pomyłka w „Milionerach”. Dwie odpowiedzi były prawidłowe

Agnieszka Chylińska przerwała milczenie i rozliczyła się z „O.N.A” publicznie. Mocne

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →