Rober Kubica wraca do F1! Pojedzie bolidem Alfa-Romeo

Robert Kubica wraca do Formuły 1, kolejny raz zasiądzie za kierownicą bolidu Alfa-Romeo, Kubica pojedzie w piątkowym treningu przed wyścigiem F1, który rozgrywany będzie w Styrii.

Kubica kolejny raz zasiądzie za kierownicą bolidu F1. W ten piątek Robert pojedzie autem Alfa-Romeo Racing Team w treningu, za kierownicą ma zastąpić Antonio Giovinazziego. We wtorek tę informacje potwierdziły osoby decyzyjne w Alfie-Romeo, Robert Kubica pojedzie w pierwszej serii treningowej przed GP Styrii.

Czytaj też: Szumowski wprost podał termin powrotu do maseczek

Robert Kubica wraca do Formuły 1, poprowadzi Alfa-Romeo w treningu przed wyścigiem F1

„Nie mogę się doczekać powrotu za kierownicę Alfy Romeo w ten weekend. Zwłaszcza po tak długiej przerwie. Moim celem, jak zawsze, jest dostarczenie zespołowi jak największej ilości danych, przekazanie inżynierom jak najlepszych informacji zwrotnych” – stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów Robert Kubica.

Zobacz również: Tusk atakuje i nabija się z Kaczyńskiego. Tym razem przesadził

Ten trening ma pozwolić teamowi Kubicy na jeszcze lepsze usprawnienie bolidu po GP Austrii. Stąd decyzja o posadzeniu za kierownicą Roberta, którego doświadczenie pozwoli inżynierom Alfy-Romeo szybciej osiągnąć ten cel.

„Ten weekend będzie dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Właściwie dla wszystkich, bo będziemy się ścigać w tym samym miejscu, w którym byliśmy ledwie kilka dni wcześniej. Będziemy zatem musieli udoskonalić wszelkie dane, jakie zebraliśmy przy okazji GP Austrii. Będziemy mogli też sprawdzić poprawki, jakie zamierzamy wprowadzić w bolidzie” – dodał Kubica.

Robert miał już szansę w tym roku zasiąść za kierownicą bolidu Alfa-Romeo, miało to miejsce w lutym przed GP Barcelony, wtedy nawet udało się Kubicy zakończyć jedną z sesji treningowych na pierwszym miejscu.

„Nie mogę się doczekać momentu, w którym Robert Kubica znów usiądzie w bolidzie. Taki kierowca, z tak cennym doświadczeniem, zawsze zapewnia ekipie cenne informacje zwrotne. Robert może nam pomóc w dalszym odkrywaniu modelu C39. Był też z nami w garażu w ostatni weekend, więc jest w pełni świadom tego, o czym dyskutowaliśmy z inżynierami” – wyznał szef Alfa-Romeo, Frederic Vasseur.

Źródło: Wp

Polecamy także:

Trzaskowski zdemaskowany i ośmieszony na oczach milionów Polaków! Tego pytania się nie spodziewał

Tylko wyjątkowo inteligentni potrafią wskazać błąd na obrazku! Widzisz go?

Rachunki znad morza to nic! Opłata dla turystów w Zakopanem szokuje

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →