Rosja oskarża Morawieckiego! Ostre zarzuty

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„To nie artykuł, ale prawdziwe samobójstwo: cztery strony, którymi premier Polski zabił w sobie człowieka” – napisała rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa. Skomentowała w ten sposób artykuł jaki Mateusz Morawiecki opublikował na portalu Politico. Rosja oskarża Morawieckiego o kłamstwa historyczne na temat II wojny światowej, a Maria Zacharowa atakuje za artykuł jaki Mateusz Morawiecki napisał w Politico.

NAJNOWSZE INFORMACJE: Francja atakuje Polskę. Co z wizytą Macrona?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Poświęcając artykuł Holokaustowi, premier Polski czyni jego główną istotą kilka fałszywych tez. Jedna z nich, centralna, dotyczy ’45 lat okupacji sowieckiej, która kosztowała życie milionów ludzi’. Kłamstwo i manipulacja stały się wiernymi współautorami polskich polityków dyskutujących na temat II wojny światowej.” – napisała Zacharowa na swoim koncie na portalu Facebook we wtorek.

Następnie rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wypowiedziała się na temat tego co ZSRR zrobi po II wojnie światowej:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„ZSRR przystąpił do realizacji szerokiego programu odbudowy gospodarki Polski i jego władze działały bezinteresownie, niekiedy poświęcając własne interesy”. To właśnie dzięki ZSRR” (jak twierdzi Zacharowa) Polska otrzymała Ziemie Odzyskane i znalazła się wśród państw założycielskich ONZ.

Rosja oskarża Morawieckiego o kłamstwa historyczne

„Inne straszne kłamstwo Morawieckiego polega na twierdzeniu, że Armia Czerwona w zasadzie 'nie wyzwalała’ Warszawy” – napisała rzecznik polskiego MSZ.

TO JEST WAŻNE: Popularny olej masowo wycofywany! Natychmiast go wyrzuć

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jednakże dyskusja później przeniosła się również w komentarze, gdzie Zacharowa powiedziała:

„Ale i to nie jest dno. Poza granicą dobra i zła jest zdanie, że 'choć Armia Czerwona ostatecznie wyzwoliła obóz Auschwitz (Zacharowa używa nazwy Oświęcim), to obóz mógł być oswobodzony już pół roku wcześniej'”.

21 января в издании «Политико» вышла статья премьер-министра Польши Моравецкого. Это очередная преступная попытка…

Opublikowany przez Marię Zakharovą Wtorek, 21 stycznia 2020

Zacharowa o Morawieckim: „Gwiżdże na rezultaty trybunału w Norymberdze”

Jednakże to nie wszystko, bowiem Zacharowa stwierdziła na Facebooku, że „osoba oficjalna pozwoliła sobie na podanie w wątpliwość wkładu Związku Radzieckiego w uratowanie świata przed nazizmem, gwiżdżąc na rezultaty trybunału w Norymberdze”.

21 января в издании «Политико» вышла статья премьер-министра Польши Моравецкого. Это очередная преступная попытка…

Opublikowany przez Marię Zakharovą Wtorek, 21 stycznia 2020

Rzecznik MSZ nazwała artykuł Morawieckiego „kolejną próbą pisania na nowo historii II wojny światowej”. Swój wpis zakończyła słowami: „To nie artykuł, ale prawdziwe samobójstwo: cztery strony, którymi premier Polski zabił w sobie człowieka”.

Morawiecki odpowiada – Rosja się wścieka

Rosja oskarża Morawieckiego o kłamstwa historyczne na temat II wojny światowej Maria Zacharowa atakuje za artykuł jaki Mateusz Morawiecki napisał w Politico
Rosja oskarża Morawieckiego o kłamstwa historyczne na temat II wojny światowej Maria Zacharowa atakuje za artykuł jaki Mateusz Morawiecki napisał w Politico

„Ożywianie i instrumentalne wykorzystywanie kłamliwej narracji, jakie ma miejsce obecnie, gdy Rosja usiłuje obarczyć Polskę i inne kraje europejskie odpowiedzialnością za współpracę z niemieckim dyktatorem Adolfem Hitlerem, przypomina dawne czasy” – odpowiedział Morawiecki. „Podejmowane ostatnio próby odmalowywania Polski jako sprawcy, a nie ofiary, nie będą tolerowane” – dodaje

„Kiedy świat obchodzi 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz, Rosja próbuje na nowo pisać historię. (…) Wziąwszy pod uwagę, że Unia Europejska narodziła się z popiołów II wojny światowej, musimy strzec się dziś przed fałszywymi narracjami, które usiłuje się nam sprzedać” – napisał premier Polski w Politico.

Jednocześnie wezwał do pojednania i zajęcia Europy stanowiska wobec krzywdzących prób przeinaczania historii przez Rosję.

Źródło: PAP, Interia, Facebook

Zobacz również:

Potwierdzone: Macron przyjeżdża do Polski. Jaki jest cel wizyty?
Szok! Kuba Wojewódzki ogłosił to oficjalnie! Chodzi o dziecko!
Francja na skraju upadku! Służby straciły kontrolę. Przerażające dane
Gdańsk: Rozpędzony samochód wjechał w ludzi
Brawo! Jest ostra reakcja Andrzeja Dudy. To usłyszała cała Europa
Widzów wryło! Manowska ujawniła długo skrywany rodzinny sekret
Paweł Królikowski przerwał milczenie! Wyznał jak choroba zaatakowała
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →