Francja na skraju upadku! Służby straciły kontrolę. Przerażające dane

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wzrost przestępczości we Francji stał się faktem. Choć nie mówi się o tym głośno, komentatorzy społeczno- polityczni jasno podają przyczynę takiego stanu rzeczy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji podało, że szczególnie wzrosła liczba przestępstw z użyciem przemocy i większa liczba zabójstw.

Sytuacja jest bardzo poważna, a wskazuje na to fakt iż MSW tym razem opublikowało te dane dyskretnie a nie jak w poprzednich latach oficjalnie. W przeciwieństwie do lat poprzednich nie zorganizowano żadnej konferencji prasowej. Dziennik „Le Figaro” wspomina o tym, że te dane mogą być pożywką dla opozycji w zbliżających się wyborach, dlatego właśnie nie dziwi fakt że obecny rząd usiłuje jak najbardziej umniejszyć wagę wciąż narastającego problemu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zauważono, że najbardziej niepokojący jest fakt 8 procentowego wzrostu przestępstw z użyciem przemocy oraz zabójstw.

ZOBACZ TEŻ: Trzymajcie się krzeseł! Nowy kandydat na prezydenta mówi o wojnie z Japonią

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Natomiast większa liczba przestępstw na tle seksualnym tłumaczona jest przerwaniem milczenia przez kobiety. Przypomina się, że już w 2018 roku liczba tych przestępstw wzrosła o prawie 20 proc., a w zeszłym roku zwiększyła się o kolejne 12 proc.” – czytamy na stronie Interia.pl

MSW Francji wskazuje dalej, że niewiele zwiększył się procent przestępstw związanych z włamaniami i kradzieżami samochodów.

Wzrost przestępczości we Francji: zwiększona liczba zabójstw

Wzrost przestępczości we Francji stał się faktem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało przerażające dane, Służby sobie nie radzą
Wzrost przestępczości we Francji stał się faktem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało przerażające dane, Służby sobie nie radzą

Po raz pierwszy od dwóch lat zwiększyła się liczba zabójstw. Tylko w roku 2019 we Francji zamordowano 970 osób. Dodać do tego trzeba to, co SSMI nazywa „inną niebezpieczną tendencją” – wzrost liczby usiłowań zabójstw.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„To najgorszy bilans od lat” – mówi prof. Alain Bauer, kryminolog i szef Krajowego Obserwatorium Przestępczości i Reakcji Kryminalnych (ONDPR).

„Te liczby pokazują, że zwiększa się liczba wszelkiego rodzaju przemocy. To rodzi obawę, że cofamy się o 40 lat szczególnie, gdy chodzi o zabójstwa i usiłowania zabójstw”.

Służby rozkładają ręce

„Żadna służba policyjna nie jest w stanie poradzić sobie z takim natłokiem wszczynania dochodzeń” – czytamy w „Le Figaro”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Monika Olejnik wpadła w szał! Mocne uderzenie w rząd PiS

Zwraca się uwagę również na to, że spadła wykrywalność przestępstw. Służby rozkładają ręce.

„Ta sytuacja rodzi stały niepokój” – twierdzi socjolog Julien Noble. Noble przytoczył wyniki badań, według których 31 procent mieszkańców regionu paryskiego, jadąc metrem lub pociągiem RER, boi się kradzieży lub napaści, a lęk odczuwają szczególnie młodzi ludzie w wieku 15-24 lat.

„To normalne – tłumaczy socjolog – ta kategoria wieku najczęściej staje się ofiarą zaczepek i napaści”.

źródło: Interia

Zobacz też:

Anja Rubik nago w gorącej sesji! Robi się naprawdę gorąco!
Panowie, lepiej usiądźcie. Autorka „365 dni” pokazała niemal wszystko!
Kuba Wojewódzki nie wytrzymał. Obraził kobiety!
Michał Piróg szczerze o tym jaka jest Mucha. Padły mocne słowa!
Szok! Wiktoria Gąsiewska topless! Te sceny są naprawdę ostre!
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →