PILNE! Rząd podjął drastyczną decyzję w związku z koronawirusem

Epidemia w Polsce: Rząd podjął drastyczną decyzję w sprawie koronawirusa, ogłosił właśnie, że z powodu koronawirusa zamyka szkoły oraz pozostałe placówki dydaktyczne. Podobnie z muzeami i innego tego typu obiektami. Odbyła się specjalna konferencja prasowa.

Obecnie potwierdzonych przypadków w Polsce jest 25. Nowe potwierdzone zachorowania dotyczą: młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa) oraz dwóch kobiet w sile wieku z woj. podkarpackiego (Łańcut) i woj. lubelskiego (Lublin).

  • 1055 osób jest objętych kwarantanną,
  • 9366 nadzorem epidemiologicznym.

„Od dnia jutrzejszego zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. To oznacza, że młodzież przestaje chodzić do szkoły, w przypadku szkół podstawowych i przedszkoli, w szczególnych wypadkach, rodzice mogą wysłać malutkie dzieci, gdzie nauczyciele zapewnią im opiekę”

– ogłosił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Rząd zamyka szkoły z powodu koronawirusa

„Administracyjne nakazy i zakazy nie są w stanie powstrzymać epidemii. Stąd apel: To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. To jest czas kwarantanny właściwie naszego społeczeństwa, to jest czas, który powinniśmy spędzić w domu, w izolacji. W związku z tym gorący apel o odpowiedzialność, żebyśmy poważnie potraktowali ryzyko”

– zaapelował z pełną powagą minister zdrowia.

Dodał dla przypomnienia, że do tej pory w Polsce odnotowano 25 przypadków zachorowań na koronawirusa. Liczba zarażonych prawdopodobnie będzie się zwiększać.

„Jesteśmy w stanie bardzo szczególnym, specjalnym. My reagujemy szybciej od innych, po to, aby minimalizować skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa po Polsce. Dzisiaj najważniejszym słowem musi być odpowiedzialność. Najlepsze metody walki z tą prawdopodobnie pandemią to odosobnienie, kwarantanna, zakaz dużych skupisk ludzkich, zakaz spotykania się na dużych imprezach. Będzie to prowadziło do zakłócenia normalnego życia społecznego i gospodarczego, ale konsultując się z innymi państwami UE i ekspertami WHO, jesteśmy przekonani, że nasze działania są słuszne”

– powiedział premier podczas konferencji.
11 min temu

– Zamykamy również placówki kultury, muzea, kina – powiedział Morawiecki.

Dodał, że w czwartek i piątek ;placówki dydaktyczne jeszcze pozostaną otwarte aby dać czas rodzicom na odnalezienie się w nowej sytuacji.

– Dla naszych dzieci najlepsze jest niewychodzenie z domu, dzieci przenoszą choroby i mogą zarazić dziadków, babcie – mówi premier.

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie, ale już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował premier.

Epidemia w Polsce: Rząd podjął drastyczną decyzję w sprawie koronawirusa, ogłosił właśnie, że z powodu koronawirusa zamyka szkoły
Epidemia w Polsce: Rząd podjął drastyczną decyzję w sprawie koronawirusa, ogłosił właśnie, że z powodu koronawirusa zamyka szkoły

źródło: KPRM

Polecamy także:

Wstrząsający wywiad- Chylińska jednak wyznała całą prawdę

Pilne: Kwarantanna również w Zachodniopomorskim. Ludzie przerażeni

Przeczytaj również:

Papież chory na koronawirusa? Watykan również zataił informacje

Jackowski o epidemii koronawirusa w Polsce. Co również przewidział?

loading...

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →