Wkrótce zapukają do twoich drzwi. Przygotuj się

Już niebawem możesz spodziewać się wizyty w domu i będziesz musiał odpowiedzieć na wszystkie pytania, czeka nas Spis Powszechny Polaków, najpierw będzie dotyczył rolników, później reszty obywateli.

Wszyscy obywatel Rzeczpospolitej Polskiej mogą się w niedługiej przyszłości spodziewać wizyt domowych, wizytujący nas będą zadawać szczegółowe pytania dotyczące naszej sytuacji życiowej, a ukrywanie jakiś faktów może grozić nawet karą grzywny. Szykuje się niedługo kolejny Powszechny Spis Polaków. W 2020 roku przepytani zostaną rolnicy, a rok później urzędnicy zawitają do domów reszty obywateli.

Czytaj też: Była Kamila Durczoka ujawniła wstrząsającą prawdę

Czeka nas Spis Powszechny Polaków, najpierw będzie dotyczył rolników, później reszty obywateli

Od 1 września bieżącego roku rusza Powszechny Spis Rolny 2020. Kontrola obejmie 1,4 miliona gospodarstw, a odpowiedzi na pytania są obowiązkowe. Cała akcja potrwa ok trzy miesiące. Następnie w przyszłym roku taki sam spis czeka resztę obywateli kraju.

Zobacz również: Największa porażka TVN! Wstyd się było przyznać

Najpierw zostaniemy zapytani o podstawowe dane, takie jak  imię, nazwisko, data urodzenia numer PESEL, a także adres zamieszkania. Przy spisie rolnym będzie trzeba udzielić informacji o sprzedawanych płodach, strukturze dochodów, a także o trzodzie jaka jest hodowana. Pytania zajmują, aż cztery strony i dotyczą wszystkich aspektów życia.

Powszechne krajowe spisy ludności organizuje Główny Urząd Statystyczny i odbywają się co dziesięć lat. Ma to na celu zebranie danych statystycznych obywateli kraju, GUS zapewnia, że wszystkie wykorzystywane dalej dane będą anonimowe.

Odpowiedzi na pytania urzędników GUS-u są obowiązkowe, a unikanie ich grozi karą pieniężną do wysokości nawet 5 tysięcy złotych. GUS daje obywatelom trzy możliwości udzielenia odpowiedzi na pytania. Internetowo, przez specjalnie do tego celu stworzoną stronę www, telefonicznie, urzędnik może do nas zadzwonić, a także twarzą w twarz, wtedy nie mamy już możliwości odmówienia odpowiedzi na zadawane pytania.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Koszmar Agnieszki Woźniak-Starak. Potworny cios w związku ze śmiercią męża

Magda Gessler nabijała się z prezydenta. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki

Ogromne zmiany dla każdego Polaka już od wtorku. Musisz to wiedzieć

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →