Hołownia atakuje rząd i Jarosława Kaczyńskiego. Takich słów z jego ust nie spodziewał się nikt

Wybory prezydenckie 2020: Szymon Hołownia grozi PiS, czy Jarosław Kaczyński ma się czego bać? W ostatnich dniach można zauważyć, że Szymon Hołownia ponownie znajduje się na drugim miejscu zaraz za Andrzejem Dudą w sondażach wyborczych. Dziś już widać, że taka sytuacja sprawiła, że były dziennikarz komercyjnej stacji TVN nabrał wiatru w żagle. Teraz na fali popularności delikatnie stara się odgrażać aktualnej władzy. Chodzi tu przede wszystkim o nowy termin wyborów prezydenckich. Czy do momentu ich przeprowadzenia Hołownia będzie w stanie namieszać w polskiej polityce?

Czytaj też: Szumowski przekazał fatalne wieści. To się wydarzyło nagle

Szymon Hołownia kontra PiS

Szymon Hołownia to były dziennikarz stacji TVN, gdzie przez lata pracy zyskał olbrzymią popularność. Dziś jest już wolnym strzelcem, który postanowił spróbować swojego szczęścia w polityce. Pierwszym sprawdzianem dla dziennikarza będzie walka o urząd prezydenta.

W gruncie rzeczy już wczoraj powinniśmy poznać nową głowę państwa. Do tego jednak nie doszło w wyniku epidemii koronawirusa oraz konfliktu politycznego w naszym kraju między rządem a opozycją. W tej sytuacji wybory mają zostać przeprowadzone od początku. Czy to oznacza szansę dla Hołowni?

Jesteśmy rozpędzeni w tej chwili. Jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż byliśmy 7 lutego, kiedy startowała kampania. Są z nami naprawdę tysiące ludzi. Jeżeli powiemy, że za dwa tygodnie trzeba otwierać nową zbiórkę, to gwarantuję ci, że jak ruszymy z tą zbiórką, to świat zadrży w posadach. Jak trzeba będzie zbierać podpisy, to zbierzemy ich tyle, żeby nie tylko Państwowa Komisja Wyborcza miała z tego swoją ustawową pożywkę, ale żeby i Jarosław Kaczyński zobaczył, jaka jest dzisiaj siła frustracji i nadziei w Polakach

mówił ostatnio Szymon Hołownia.

Zobacz również: Duża ilość zachorowań, kolejne zgony. Nowe dane resortu

Dziennikarz oskarżył rząd o „kradzież państwa”:

Oni ukradli nam państwo, im wszystko wolno. Ja jestem zdeterminowani i ludzie, którzy ze mną idą też. Chcemy naprawdę doprowadzić do tego, że za kilka miesięcy w Polsce zacznie się odbudowywać nowa normalna nadzieja, bezpartyjna, zupełnie innego porządku.

Wybory prezydenckie 2020: Szymon Hołownia grozi PiS, czy Jarosław Kaczyński ma się czego bać? Czy drugi termin wyborów przyniesie zaskakujące zmiany?
Wybory prezydenckie 2020: Szymon Hołownia grozi PiS, czy Jarosław Kaczyński ma się czego bać? Czy drugi termin wyborów przyniesie zaskakujące zmiany?/ screen YouTube

Źródło: wPolityce

Polecamy także:

Nagle zmarł polski muzyk. Fani w wielkim szoku i żałobie

Niemcy mają już tego dość! Wyszli na ulice

Ojciec Mateusz nie żyje? Fani serialu zamarli

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →