Duża ilość zachorowań, kolejne zgony. Nowe dane resortu

Koronawirus Polska: 11 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane. Jak widać tendencja wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie. Nie zanosi się póki co na to, aby wirus miał odpuszczać

Czytaj też: Wałęsę ostro poniosło. Zwrócił się do wszystkich Polaków

Podano nowe dane z Polski dotyczące pandemii w naszym kraju, ilość zgonów na COVID-19 oraz zachorowań wzrosła. Tym samym liczba zakażonych wciąż rośnie, jednakże jest też coraz więcej osób które wyzdrowiały.

W godzinach wieczornych 10 maja uaktualniono dane dotyczące zarówno zgonów jak i również zachorowań na koronawirusa.

Na COVID-19 zmarło 9 osób, liczba potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem to 345– poinformowano na stronach związanych z resortem zdrowia.

Koronawirus, Polska: 11 maja, zachorowania i zgony

Liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wzrosła do 15 996 (wczoraj: 345), a zgonów odnotowano 800. Wyzdrowiało 5698 osób.

O tym kiedy nastąpi szczyt zachorowań nie wiadomo, jednak najczęściej wskazuje się obecnie termin powakacyjny. W związku z pandemią dochodzą coraz to nowe informacje. Pamiętać należy że w porównaniu do pozostałych państw europejskich, Polska wypada bardzo dobrze.

Zobacz również: Powrót do szkoły jeszcze w maju? Jest jasny komentarz

Jak do tej pory wygląda na to, że wszelkie restrykcje poczynione przez polski rząd zdają egzamin.

Od 20 kwietnia zaczęto stopniowo znosić, luzować niektóre restrykcje. Zamiast zakazów mamy natomiast nakaz noszenia masek zakrywających usta i nos. Nie wiadomo jak długo będziemy musieli je nosić.

Zaostrzone prawo na czas pandemii

Rząd wprowadził niezbędne zmiany mające na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Najważniejsze dotyczą kwestii robienia zakupów oraz wychodzenia z domu. czy tez zachowywania dystansu społecznego.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus Polska: 11 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane
Koronawirus Polska: 11 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane

Polecamy także:

Tak postępuje się z chorymi na COVID-19 w Polsce. Wstrząsający materiał

Trafiono na trop w sprawie Kacperka. Nowe informacje

Poważna pomyłka Ministerstwa! Liczba zakażonych jest inna niż podano

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →