Wyciekły plany rządu. Utrudnienie dla wielu Polaków. Będą wściekli

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tarcza antykryzysowa w 4.0 i zmiany jakie będą mieli przełknąć zatrudnieni w Polsce pracownicy. Zmiany dotkną również ZUS.

Zobacz również: Ujawnione prawdziwe oblicze o. Rydzyka. Wszystko się nagrało

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rozwiązania rzadu wspomagające zarówno przedsiębiorców jak i pracowników wciaż budza wiele kontrowersji. Coraz częsciej sychac głosy, że nie zadowalają de facto żadnej ze stron.

Już dziś mają zostać ogłoszone pierwsze efekty debaty wewnątrz resortów. Tymczasem wyciekły plany i kilkadziesiąt punktów jakie mają zostać wprowadzone.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W tym artykule poruszymy zaledwie kilka, według naszej opinii tych najważniejszych.

Tarcza antykryzysowa 4.0 – zmiany mogą zadziwić Polaków

Zmiany mają nastąpić w zasadach odbierania zaległego urlopu. Prawdopodobnie rząd Prawa i Sprawiedliwości chce czasowo zawiesić tą możliwość do dnia 30 września 2020 roku. Jednakże w rzeczywistość ma wyglądać nieco inaczej. To pracodawca ma zdecydować kiedy takiego pracownika na urlop puści.

Czytaj teraz: Wałęsa pijany lub niespełna rozumu? Niewiarygodny pokaz chamstwa!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Oznacza to, że nawet jeśli mamy plany i poczynione rezerwacje to pracodawca i tak – w świetle prawa- będzie mógł sam zdecydować kiedy dać nam urlop. Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa, jest zdania, że takie zachowanie „odbiera sens idei wypoczynku”.

Kolejna zmiana dotyczy wakacji kredytowych. Oznacza to, że przez 3 miesiące „wakacje kredytowe” będą trwać, a w tym czasie banki nie mogą pobierać ani raty odsetkowej, ani kapitałowej.

Wyjątek dotyczy opłaty z tytułu ubezpieczenia kredytu – ta opłata nadal będzie mogła być pobierana. Rozwiązanie o którym mowa dostępne jest tylko tylko dla osób, które straciły pracę po 13 marca br.

Zmiany w ZUS

W tarczy antykryzysowej 4.0 pojawiły się również zmiany dotyczące Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeżeli będziemy chcieli uzyskać pieniądze z ZUS, wniosek i dokumenty będziemy mogli złożyć wyłącznie online.

„Wiadomo, że drogą tradycyjną, papierową, nie złożymy już wniosków o udzielenie ulgi w spłacie należności z tytułu składek, o świadczenie postojowe, a także o zwolnienie z opłacania składek.” – przytacza portal Pikio

Taki system ma usprawnić działanie ZUS, bowiem jeszcze do niedawna statystyki wykazywały, że wnioski wysyłane online nie posiadają błędów i nie podlegały korekcie w przeciwieństwie do tych składanych droga tradycyjną.

Nowością dla pracowników ZUS będzie również to, że będą mogli w myśl nowych przepisów zostać oddelegowani do pracy innej niż ta która wynika z ich umowy o pracę.

Tarcza antykryzysowa w 4.0 i zmiany jakie będą mieli przełknąć zatrudnieni w Polsce pracownicy. Zmiany dotkną również ZUS.
Tarcza antykryzysowa w 4.0 i zmiany jakie będą mieli przełknąć zatrudnieni w Polsce pracownicy. Zmiany dotkną również ZUS.

Polecamy także:

Wyciekł plan rządu na obowiązek noszenia maseczek. Wiele osób się wścieknie

Sensacja w rodzinie Andrzeja Dudy! Wszyscy patrzą na Kingę

Mucha nie ma wstydu. Pokazała się topless i to w jakiej scenerii!

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →