W tym kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Walka z koronawirusem trwa

Koronawirus w Europie: Finlandia wprowadziła stan wyjątkowy w związku z zagrożeniem jakim jest pandemia koronawirusa i choroba COVID-19. Sytuacja jest napięta na całym Starym Kontynencie.

Aktualnie najgorsza sytuacja jest odnotowana we Włoszech, Hiszpanii i w Niemczech. Z kolei w Chinach można zauważyć delikatną stagnacje w rozwoju morderczego wirusa. Na ten moment we wspomnianej Finlandii jest 359 chorych z czego 19 uznano za wstępnie wyleczonych. Mimo wszystko władzę Finlandii krytykowane za bezczynność postanowiły wprowadzić stan wyjątkowy.

Finlandia wprowadza stan wyjątkowy

Fiński parlament zatwierdził w środę wieczorem rządowy plan środków wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju – poinformowała kancelaria parlamentu Finlandii.

Deputowani zgodzili się, że rządowe przepisy wykonawcze do tzw. „ustawy kryzysowej” regulującej stan wyjątkowy, wchodzą w życie zgodnie z przedłożoną w środę opinią parlamentarnego Komitetu Konstytucyjnego. Decyzja jest po części pokłosiem ostrej krytyki wymierzonej w rząd Fiński , który był oskarżany przede wszystkim o bezczynność w działaniach na rzecz walki z pandemią.

Obradujący komitet nie zgodził się jedynie na zapis, z którego wynikało, że osoby mające wykształcenie medyczne i będące w sile wieku będą obowiązane do pracy na rzecz walki z rozwijającą się pandemią.

To jednak nie wszystko. Rozporządzenie wprowadzone przez rząd przewiduje również ograniczenia w sprzedaży lekarstw na terenie kraju. Powodem takiego zapisu jest sytuacja z weekendu , kiedy to apteki z powodu wykupowania leków „na zapas” zwiększyły zamówienia o 50 proc.

Pandemia w Polsce i na świecie

Aktualnie na świecie najgorsza sytuacja pod kątem rozwoju pandemii jest Chinach. Z kolei w Europie najbardziej dotkniętymi państwami przez koronawirusa są Włochy, Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania oraz Francja. W Polsce na ten moment stwierdzono ponad 300 przypadków zarażeń na koronawirusa.

Źródło: Interia

Koronawirus w Europie: Finlandia wprowadziła stan wyjątkowy w związku z zagrożeniem jakim jest pandemia koronawirusa i choroba COVID-19
Koronawirus w Europie: Finlandia wprowadziła stan wyjątkowy w związku z zagrożeniem jakim jest pandemia koronawirusa i choroba COVID-19

Polecamy także:

Dantejskie sceny w sklepie! Walka o papier toaletowy

Popularny lek przeciwbólowy pogarsza stan chorych na COVID-19. Nie bierz go

To może Cię również zainteresować:

TVN zmuszony również podjąć decyzję: zmiany w programach na żywo

Nie żyje 21-letni aktor znanego serialu TVP. Szok dla wszystkich

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →